Yatırım yapmaya başla!

Carlsberg Kağıt Bira Şişeleri Üzerinde Çalışıyor

Ürünlerini paketleme şeklini değiştirmek isteyen pek çok uluslararası şirketten biri olan Carlsberg, kağıt şişe açıklamasıyla dikkat çekti.
Carlsberg Kağıt Bira Şişeleri Üzerinde Çalışıyor

Ürünlerini paketleme şeklini değiştirmek isteyen şirketler topluluğuna katılan Carlsberg, üzerinde çalıştığı iki yeni kağıt şişe araştırma prototipinin detaylarını yayınladı.

Cuma günü Kopenhag’da düzenlenen C40 Dünya Belediye Başkanları Zirvesi‘nde yapılan duyuruda Danimarkalı bira üreticisi, “Yeşil Fiber Şişe” prototiplerinin sürdürülebilir kaynaklı odun lifinden üretildiğini ve tamamen geri dönüştürülebilir olduğunu söyledi.

İşletmenin, projede ambalaj uzmanları ve akademisyenler ile birlikte çalışarak fikri 2015’ten bu yana geliştirdiği aktarıldı.

Carlsberg Kağıt Bira Şişesi 2015 Beri Çalışıyor Şişelerin bira taşıyabilmesi için “iç bariyer” kullanıldığı ve prototiplerin test edileceğini bildiren Carlsberg, nihai amacının polimer içermeyen yüzde yüz biyo bazlı bir şişe üretmek olduğunu vurguladı. Bugün yapılan bir açıklamada, Carlsberg Group üst düzey yöneticisi Myriam Shingleton, firmanın şu ana kadar Yeşil Fiber Şişe konusunda kaydettikleri ilerlemeden memnun olduğunu dile getirdi.

“Henüz tam olarak orada olmasak da iki prototip, bu atılımı piyasaya sunma konusundaki nihai hedefimizi gerçekleştirmeye yönelik önemli bir adım” dedi.

Carlsberg Kağıt Bira Şişesi 2 Prototip Geliştirdi Ve firmanın kalan teknik zorlukların üstesinden gelmek için uzmanlarla çalışmaya devam edeceğini belirtti. Carlsberg, The Paper Bottle Company (Paboco) ve 3 başka küresel şirketle birlikte gelişmeyi sürdürdüklerini ekledi. Paboco da üst düzey markalarla olan ortaklığın, sürdürülebilir ambalaj oluşturma çalışmalarını güçlendireceğini söyledi.

Paboco CEO’su Gittan Schiöld; “Farklı perakende sektörlerinde çalışıyoruz, riski paylaşıyoruz ve sektörü sonsuza dek değiştirecek kağıt şişeyi gerçeğe dönüştürmek vizyonumuzda birlikteyiz” dedi. Böylece Carlsberg, sürdürülebilir kaynaklarla yapılmış paketlemeye yönelen pek çok şirketten biri olduğunu gösterdi. Daha bu haftanın başlarında; tüketim malları devi Unilever, 2025 yılına kadar geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını yarıya indireceğini duyurdu.

Yeni plastiklerin kullanımını yarı yarıya azaltmayı taahhüt eden Unilever’in CEO’su konuya ilişkin şöyle konuşmuştu: “Geri dönüştürülmemiş plastiği yarıya indirme yöntemimiz ilk önce kullandığımız plastik miktarında mutlak bir azalmayla olacak ve bu farklı ambalaj formatlarını geliştirmek için en iyi yenilik yeteneğimizi gerektirecek.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum