Yatırım yapmaya başla!

Carlos Slim Helu 80 Milyon Dolarlık Evini Satışa Çıkardı

Carlos Slim Helu 80 Milyon Dolarlık Evini Satışa Çıkardı

Dünyanın en zenginleri listesinde ilk 5 sıranın değişmezlerinden olan Carlos Slim Helu’yu daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Aslında onun ismi daha çok, Bill Gates’le girdiği kıyasıya rekabetle gündemde yer aldı. Milyarder isimin gözlerden uzak bir yaşam sürmeyi sevdiği herkesçe bilinen bir gerçek.

Peki, Carlos Slim’in zenginliği dışında bu önemli kişilik hakkında ne biliyorsunuz? Mesela kökeninin Osmanlı’ya dayandığını daha önce duymuş muydunuz? Evet, Carlos Slim’in babası Lübnan’dan Meksika’ya göç eden Yusuf Selim Hattat Ağlamaz isimli Katolik bir Osmanlı göçmeni olarak bilinmektedir. Ayrıca Meksikalı iş adamı, yapmış olduğu bir açıklamada da kökeniyle her zaman gurur duyduğunu belirtmiştir. Bunun gibi daha birçok ilginç detayı içeren, milyarderin hikayelere konu olacak yaşantısını; Carlos Slim Helu Kimdir? Eğitim, İş ve Aile Hayatı isimli yazımızdan takip edebilirsiniz.

Ticareti babasından öğrendiğini söyleyen Carlos Slim, aile şirketini büyüterek 2010 yılında dünyanın en zengin insanı olmayı başarmıştır. Şimdilerde 2. sırada bulunan Meksikalı milyarder, geçtiğimiz günlerde satışa çıkardığı 80 milyon dolarlık eviyle gündeme geldi. Dilerseniz şimdi, milyarderin sarayları aratmayacak ihtişamlı malikanesine daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda ünlü milyarder Carlos Slim’in satışa çıkardığı lüks malikane:

Carlos Slim Helu’nun Satışa Çıkardığı Lüks Konak “Duke Semans”

Carlos Slim Helu’nun Satışa Çıkardığı Lüks Konak “Duke Semans”Duke Semans olarak belirtilen konak, New York, Manhattan’da 1009 Fifth Avenue isimli cadde üzerinde bulunuyor. New York’un en çok konuşulan binalarından biri olan Duke Semans, tarihi bir bina olarak da epey önem taşıyor. Çünkü Duke Semans, 1901 yılında inşa edilmiş ve tasarımıyla gerçekten bunu yansıtıyor.

Carlos Slim Helu’nun Satışa Çıkardığı Lüks Konak “Duke Semans”Diğer taraftan Carlos Slim bu konağı, 2010 yılında 44 milyon dolar karşılığında satın almış ve burada hiç oturmamış. Yani, yatırım amaçlı olarak satın alınan malikane, görünen o ki Carlos Slim için epey kazançlı olacak. Zira konak bu fiyata satılırsa, 5 yıl içerisinde değerini yaklaşık iki katına çıkarmış olacak. 1.858 metrekare büyüklüğünde olan bu sekiz katlı ev, 80 milyon dolara alıcı bulursa New York’un ve dünyanın en pahalı evlerinden biri olarak da ün kazanacak. Duke Semans’ın en kısa sürede satılmasının beklendiğini de belirtelim.

Sonuçta, Carlos Slim bu evi satmayı başarırsa, servetindeki nakit miktarı 80 milyon dolar daha artacak. Kim bilir bu bedel başka hangi yatırımların kaynağı olacak. Sanırım sıklıkla kullandığımız “para, parayı çeker” sözünün özeti bu olsa gerek, ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum