Yatırım yapmaya başla!

Carlos Ghosn: Suçsuzum, Sırtımdan Bıçaklandım, Komplo Kurbanıyım

Bugün Carlos Ghosn’un avukatları tarafından yayınlanan videoda ünlü isim, masum olduğunun üzerini çizerek kendisini sırtından bıçakladıklarını söyledi. Detaylar haberimizde;
Carlos Ghosn: Suçsuzum, Sırtımdan Bıçaklandım, Komplo Kurbanıyım

Geçtiğimiz hafta gerçeği anlatacağını açıkladıktan bir gün sonra yeniden tutuklanan eski Nissan CEO’su Carlos Ghosn, tutuklanmadan önce çektiği videoyla gündemde yankı uyandırdı. Ghosn’un avukatları tarafından bugün Tokyo’da yayınlanan videoda ünlü yönetici, kendisine karşı yapılan tüm suçlamalardan masum ve bir komplonun kurbanı olduğunu söyledi.

Avukatlar tarafından gazetecilere gösterilen videoda eski Nissan patronu, Japon otomobil üreticisi ile Fransız ortak Renault S.A. arasında daha yakın bir ittifakı raydan çıkarmak isteyen bencil rakiplerin kurbanı olduğunu belirtti.

Ghosn videoda bazı isimler verse de avukatları bu isimleri yasal kaygılar nedeniyle kaldırdıklarını aktardı.

Carlos Ghosn Videoda Kendini Savundu Ghosn’un baş avukatı Junichiro Hironaka’nın, Tokyo savcılarının Ghosn’a ve karısı Carole’a karşı sert muamele gösterdikleri yönündeki yorumlarıyla birlikte gösterilen videoda yönetici hem iç rakiplerin hem de Japon yargı sisteminin kurbanı olarak nitelendirildi. Ghosn da videoda; “Bu bir komplo, bu açgözlülük ya da diktatörlük ile ilgili değil, bu bir komplo, bir sırtından bıçaklama ile ilgili” dedi. Yöntemlerini eleştirenlere karşı da kendini savunan Ghosn, yaptıklarını diktatörlük olarak algılayanlara bunun diktatörlükten ziyade liderlik olduğunu iletti.

Koyu renkli bir ceket ve beyaz bir gömlek giyen Ghosn’un saçlarının beyazlaması ve geçen yılın tutuklanmasının ardından daha zayıf görünmesi dikkat çekti.

Carlos Ghosn Bana Komplo Kurdular Dedi Komplonun, kendisinin Nissan’ı ortağı ve en büyük hissedarı olan Renault’a yaklaştıracağı korkusuyla kurulduğunu öne süren Ghosn; “İttifakın yakınsama ve birleşmeye doğru ilerleme açısından bir sonraki adımının, belli bir şekilde bazı insanları tehdit edeceği ya da sonunda Nissan’ın özerkliğini tehdit edeceği korkusu vardı” dedi. Avukatı Hironaka da gazetecilere savcıların acımasız bir şekilde hareket ettiğini ve bir itiraf almak için müvekkilini yoğun fiziksel ve zihinsel baskı altında tuttuklarını iddia etti.

Hironaka daha önce de savcıların Ghosn’un telefonu, duruşma belgeleri, karısının Lübnan pasaportu, telefonları dahil eşyalarına el koyma hareketlerini eleştirmişti. Avukat ayrıca bugün, Ghosn’un geçen hafta Japonya’yı terk eden karısının bunu kendi güvenliğiyle ilgili endişeler nedeniyle yaptığını ve davayı Fransız hükümetine protesto etmek istediğini bildirdi.

Ancak Fransa Maliye Bakanı bugün siyasi müdahalelerin Ghosn’a yardım etmenin en iyi yolu olmayabileceğini söyleyerek Paris’in bu konuda Tokyo’ya ne kadar baskı yapmak istediği konusunda bazı soruların doğmasına yol açtı. Nihayetinde dava hem küresel otomobil endüstrisini sarstı hem de Japonya’nın yargı sistemine ışık tuttu. Japon yasaları altında savcılar şüphelileri 22 güne kadar gözaltında tutabiliyor ve avukatları bulunmadan sorguya çekebiliyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum