Yatırım yapmaya başla!

Carlos Ghosn’un Karısı G-20 Liderlerine Eşine Yardım Etmeleri için Çağrıda Bulundu

Nissan’ın eski Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Ghosn’un karısı, G-20 liderlerinden eşine yardım etmelerini istedi. İşte detaylar;
Carlos Ghosn’un Karısı G-20 Liderlerine Eşine Yardım Etmeleri için Çağrıda Bulundu

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının patronluğunu yapan ve geçen yıldan bu yana gündemden düşmeyen Carlos Ghosn, bu kez eşinin G-20 liderlerine yaptığı çağrıyla başlıklarda yer etti.

Japonya’da bir araya gelen dünya liderlerine seslenen Carole Ghosn, mali suiistimal suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu ülkede kocasının tedavisi konusunu gündeme getirdi. Fransız, Lübnan ve Brezilya vatandaşı olan Ghosn, suçlamaları reddetmiş ve Nissan Motor’da bir yönetim kurulu darbesinin kurbanı olduğunu söylemişti.

Carole Ghosn, ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi liderleri Shinzo Abe’yi ülkenin adalet sisteminden dolayı sorumlu tutmalarını istedi.

Carole Ghosn G-20 liderleri Çağrı Kendisi daha önce de Trump’a seslenerek; “Başkan Trump’ın Başbakan Abe ile adil koşullar, adil yargılanma şartları, kocamla görüşmeme izin vermeleri ve suçluluğu kanıtlanana kadar suçsuz olduğunun kabul edilmesi konularında görüşmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı. Bugünkü açıklamasında çağrılarını yineleyen Carole Ghosn; “Kocamın temel insan hakları ihlal edildi. Tüm bunlar ortaya çıktı çünkü Nissan’da birkaç kişi Nissan ile Renault arasında bir birleşmeyi önlemek için çalışıyordu ki bu da şirket darbesi ile sonuçlandı” dedi.

Carole Ghosn’un yorumları, eşinin Kasım ayında Tokyo’da tutuklanmasından bu yana yapacağı ilk basın toplantısını iptal etmesinden bir gün sonra geldi.

Carole Ghosn G-20 Liderleri Yardım Çağrısı Avukatları, iptalin gerekçesiyle alakalı olarak Japon makamların misillemesi endişelerine işaret etti. Nitekim Nisana yında Carlos Ghosn gerçeği anlatacağını söyledikten bir gün sonra dördüncü kez tutuklanmıştı.

Dördüncü tutuklanmasından önce kaydedilen bir video mesajında Carlos Ghosn, ortağı Renault SA ile olası bir yakınlaşmanın veya birleşmenin Nissan’ın özerkliğini tehdit edebileceğini düşünen Nissan yöneticilerinin komplo kurbanı olduğunu söyleyerek tüm iddiaları reddetmişti. Ghosn’un avukatlarından biri olan Junichiro Hironaka, Cuma günü yapılması gereken ama iptal edilen toplantıyla ilgili gazetecilere, ailesinin medyaya konuşma planına karşı çıktığını söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum