Yatırım yapmaya başla!

Carlos Ghosn Gerçeği Anlatacağını Söyledi, Bir Gün Sonra 4. Kez Tutuklandı

Eski Nissan CEO’su Carlos Ghosn, gerçekleri anlatacağı bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladıktan bir gün sonra dördüncü kez tutuklandı. Detaylar aşağıda;
Carlos Ghosn Gerçeği Anlatacağını Söyledi, Bir Gün Sonra 4. Kez Tutuklandı

Eski Nissan CEO’su Carlos Ghosn, Perşembe günü otomobil üreticisinin 5 milyon dolarlık zararından sorumlu olduğu iddiasıyla yeniden tutuklandı. Dördüncü kez Japonya’da tutuklanan Carlos Ghosn hakkında çıkan karar, bir zamanların otomobil efsanesi için yeni bir mücadele anlamına geldi.

Japon savcıların raporlarına göre Ghosn’a Umman’daki bir satıcıya yapılan ödemeler konusunda dava açıldığı kaydedildi. İlk olarak Kasım ayında tutuklanan Carlos Ghosn, haftalarca tutuklu kaldıktan sonra Mart ayının başlarında 9 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılmıştı. Dördüncü tutuklama emri ile yeniden alınan Ghosn, bu kez de Umman distribütörüne ödenen Nissan fonlarını kötüye kullanma iddialarıyla karşı karşıya geldi.

ABD’li bir sözcünün gönderdiği açıklamaya göre Ghosn tutuklama emriyle ilgili; “Bu sabah tutuklanmam çok çirkin ve keyfi” dedi.

Carlos Ghosn Tutuklama Emri Çok Çirkin ve Keyfi “Bu, Nissan’daki bazı kişilerin savcıları yanlış yönlendirerek beni susturma girişimlerinin bir parçası. Bana karşı yapılan suçlamalardan masumum” ifadelerini de ekledi. Tüm bunların yanında Carlos Ghosn’un tutuklanmasının, 65 yaşındaki ünlü ismin dün Twitter’dan bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurmasının hemen arkasından gelmesi de dikkat çekti.

Carlos Ghosn dünkü Twitter paylaşımında; “Neler olduğu hakkındaki gerçekleri anlatmak için hazırlanıyorum. 11 Nisan’da basın toplantısında” demişti.

Ancak Ghosn yeni bir iddiayla gözaltına alındığına göre basın toplantısı düzenlemesi imkansız hale geldi. Ghosn’un avukatlarından Junichiro Hironaka da konuyla ilgili; “Bay Ghosn’un neden gözaltında tutulduğunu anlamıyorum. Bu son derece uygunsuz” ifadeleriyle açıklama yaptı. Ayriyeten Ghosn’un önceki gün yeniden tutuklanabileceğiyle ilgili haberlerle ilgili “bu kötü haber” dediğini aktardı.

Konuya yakından alakalı kaynaklar ise yeni iddiaların, 2012’de başlayan Umman distribütörüne ödenen 3.5 milyar yen seviyesindeki satış teşvikleriyle bağlantılı olduğunu belirtti. Buna göre fonların bir kısmı, distribütörün kıdemli yetkisi tarafından yönetilen yatırım firması Good Faith Investments yoluyla Ghosn’un eşi tarafından temsil edilen bir şirkete transfer edilmişti.

Kaynaklar, bu paranın Ghosn’un ailesinin kullanımı için lüks bir yat ve başka eşyalar satın almak için kullanılmış olabileceğini savundu. Ayrıca Ghosn’un oğlunun CEO olarak görev yaptığı ABD merkezli bir yatırım şirketinin de Good Faith Investments’dan para aldığından şüphelenildiği aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum