Yatırım yapmaya başla!

Suudi Arabistan’la İlgili Endişelenmeyen Careem için Finansman Bir Sorun Değil!

Uber’in Dubaili rakibi olarak bilinen Careem’in kurucusu, finansmanın ve yatırımın şirket için bir sorun olmadığını dile getirdi. Detaylar şöyle;
Suudi Arabistan’la İlgili Endişelenmeyen Careem için Finansman Bir Sorun Değil!

Dubai merkezli taksi çağırma servisi Careem’in kurucusu, Suudi Arabistan’ın dahil olduğu son olaylardan kaynaklanan bir finansman sorunu yaşamadıklarını açıkladı. Uber’in rakibi olarak tanınan Careem’in kurucusu ve CEO’su, Suudi Arabistan’ı çevreleyen kötü baskının bölge için yatırımcı iştahını azaltmayacağı yönündeki açıklamalarıyla gündeme gelirken girişimin planları da ayrıca dikkat çekti.

Keza 2012 yılında kurulan ve Orta Doğu, Afrika, Güney Asya’da 100’ün üzerinde şehirde faaliyet gösteren Careem, bu ay 200 milyon dolarlık yeni finansman sağladığını duyurmuştu. Kaldı ki dev finansmanın yatırımcıları arasında son dönemde Cemal Kaşıkçı olayı nedeniyle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da vardı.

İşte bu noktada Careem’in kurucusu ve CEO’su Mudassir Sheikha’nın açıklamaları devreye girdi çünk kendisi yatırımın onlar için bir sorun olmadığını dile getirdi.

Careem CEO: “Finansman ve Yatırım Bizim için Sorun Değil”CNBC’nin haberine göre Mudassir Sheikha verdiği demeçte, 200 milyon dolarlık yatırımın 500 milyon dolarlık finansman toplanacağı düşünülen yatırım turunun ilk kapanışı olduğunu kaydetti. Sheikha ayrıca son dönemde sert eleştirilerin hedefi haline gelen Suudi Arabistan’dan gelen yatırımlarla ilgili endişe duymadığının üzerini çizdi.

“Fırsat var ve bu fırsatın farkına varan Careem gibi bir platform var” diyen CEO, küresel ya da bölgesel kaynaklardan finansmanın bir sorun olmayacağını vurguladı.

Careem CEO Suudi Arabistan Yatırımlarıyla İlgili Endişelenmiyor İlaveten, bu konuda kendinden ne kadar emin olduğunu; “para fırsatın peşine düşecek ve bu bir sürü fırsat demek” sözleriyle anlattı. Ayriyeten Sheikha, Careem’in Şubat ayından beri gıda dağıtım hizmetlerini test ettiğini söyleyerek, hem şirketin hem de kendisinin amacının firmayı Orta Doğu’daki insanlar için internet servis platformuna dönüştürmek olduğunu bildirdi.

“Yakında uygulamayı açtığınızda A noktasından B noktasına gitme ve yemeğinizi sipariş etme, bakkaliye ürünlerinizi sipariş etme, başka insanlara para gönderme seçeneklerini göreceksiniz” diyen Careem CEO’su, Orta Doğu tüketicisinin çevrimiçi harcamaya geçmeye hazır olduğunu aktardı. Son olarak da; “tahminimiz 2030 yılına kadar 36 milyar dolarlık tüketici harcamasının 540 milyar dolara çıkacağı yönünde yani en azından yarım trilyon dolarlık harcama offline’dan online dünyaya geçecek” ifadeleriyle dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum