Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano’dan Duyuru: Beklenen Güncelleme Biraz Daha Gecikecek!

Cardano ekosistemi için büyük öneme sahip olan Vasil hard fork güncellemesi birkaç hafta daha ertelendi. Detaylar haberde;
Cardano’dan Duyuru: Beklenen Güncelleme Biraz Daha Gecikecek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cardano ekosistemi içinde merkezsiz uygulamalar ve sabit kripto varlıkların piyasaya sürülmesini sağlayacak olan Vasil hard fork güncellemesinin ertelendiği duyuruldu.

Bilindiği üzere Cardano geliştirme ekibi, geçtiğimiz ay söz konusu güncellemenin Temmuz ayı sonunda gerçekleşmesinin planlandığını duyurmuştu. Ancak IOG’nin Teknik Müdürü Kevin Hammond, Cardano 360 etkinliği sırasında yaptığı açıklamada güncelleme için belirli bir tarih belirtmeden birkaç hafta daha gecikme yaşanabileceğini belirtti.

Gecikmenin daha fazla test yapmak ve sorunsuz bir süreç sağlamak için gerekli olduğu ifade edildi.

Hammond: Biraz Daha Süreye İhtiyacımız Var

Hammond açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Açıkça söylemek gerekirse; bulunmuş olduğumuz konumdan Vasil hard fork’unu devreye alabilmemize daha birkaç hafta olabilir. Bu inanılmaz boyutta önemli. Sorunsuz bir süreç sağlayabilmek adına bütün kullanıcılar hard fork boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır.

GCM Yatırım Banner

Bu açıklamanın ardından güncelleme konusunda ilerleyen dönemde yeni bir güncelleme gecikme duyurusunun gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

IOG’nin Haziran ayının sonuna doğru güncelleme zaman çizelgesinde bir değişiklik olduğunu açıklamasının ardından, tarih Temmuz ayının son haftasına ötelenmişti. 3 Temmuz tarihinde gerçekleşen testnet hard fork’undan sonra borsaların ve SPO’ların test için en az dört haftaya ihtiyaç duyduğu belirtilmişti.

Gecikmeye Topluluğun Tepkileri Farklı Oldu

Son güncelleme gecikmesi açıklamasına topluluğun tepkileri farklı oldu. Bir kesim durumu eleştirirken, bir kesim ise gecikmelerin her şeyin yolunda ilerlemesi için gerekli olabileceğini savundu.

Bir kullanıcı paylaştığı tweet’te, “Gecikme belki birazcık hayal kırıklığı yarattı, ancak birkaç haftalık gecikme, büyük düzende hiçbir şey değil. Bunun yanında, insanların kaç yıldır ETH birleşmesini beklediğini düşünün, bu noktada zincirin hala sadece yüzde 55’lik kısmı tamamlanmış olacak. Bence harika gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

IOG geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği son haftalık değerlendirme raporunda yeni bir düğüm v.1.35.2 üzerinde çalışıldığını bildirmişti. Söz konusu bu sürüm, Vasil hard fork testi esnasında önceki düğüm sürümlerini içeren iyileştirmeler getirmeyi ve hataları ortadan kaldırmayı umuyor. Ayrıca Plutus V2 maliyet modelinin Cardano test ağından geçici olarak kaldırıldığı ve topluluğun gündeme getirdiği olası bir sorunun gerektiği gibi araştırıldığı bildirildi.

Cardano birimleri, sistem üzerine inşa edilen dApp’ler ve tüm projelerle yakın bir biçimde çalışarak Vasil hard fork işlevselliğini test etmeyi sürdürüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.