Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Yükseliyor: Aylık Kazanç Yüzde 60’a Ulaştı

Cardano son günlerdeki yükselişi ile en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu ve kayıplarını önemli oranda sildi. Detaylar haberde...
Cardano Yükseliyor: Aylık Kazanç Yüzde 60’a Ulaştı
Yorum

Cardano Kasım’dan bu yana kripto para piyasasındaki düşüşün ortasında, büyük değer kaybı yaşamıştı. ADA’nın düşüşü geçtiğimiz hafta 0.75 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Buradan hızlı bir şekilde toparlanan kripto para birimi kısa sürede 1 doların üzerine çıktı.

Bugün içerisinde de yüzde 7’den fazla yükselen ADA, 1.19 dolara kadar çıktı. Cardano’daki bu hareket aylık kazançları yüzde 60’a çıkardı ve kayıplar büyük oranda silinmiş oldu.

Bu düşüş benzetmesinin merkezinde, Eylül 2021’den bu yana ADA’nın toparlanma girişimlerine aynı anda neden olma ve bunları sınırlandırma konusunda güvenilir bir geçmişe sahip, çok aylı bir azalan kanal paterni var. Kanalın üst trend çizgisi satış bölgesi olarak çalıştı ve şu anda direnç bölgesi olarak test ediliyor.

ADA günlük grafik
Kaynak: TradingView

ADA’nın bu dirençten dönmesi ihtimalinde fiyat alt trend desteğine kadar geri çekilebilir. Bu da yeniden 0.70 dolar seviyelerinin test edilmesine neden olabilir.

Weiss Ratings analisti Alex Benfield, ADA’nın destek olarak 1,20 doları geri alması gerektiğini ve bu seviyenin 2021’de birçok kez yükseliş eğilimini koruduğunu söyledi.

Analist Cardano’nun bunu başarırsa orta vadeli bir yükseliş görme olasılığının olduğunu kaydetti ve direncin altında kalındığı sürece yükseliş hareketinin yavaşlayabileceğini söyledi.

Rakamlar son bir hafta içerisinde ADA’ya 10 milyar dolarlık bir giriş olduğunu gösteriyor. Kripto para birimi Eylül ayında 3 dolara çıkmış ve tarihi zirvesine ulaşmıştı.

ADA’nın potansiyel geri çekilme hareketinin daha fazla işareti, haftalık grafiklerinden geliyor.Toparlanma 20 ve 50 haftalık üssel hareketli ortalamalar test ediliyor. Bu ortalamalar daha önce Ocak ayında ADA’nın yükselişini durdurmuştu.

ADA haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Kripto cüzdan hizmeti MinePlex’in kurucu ortağı Alexander Mamasidikov, aşırı alım risklerine rağmen Cardano’nun geçici görünümünün yükselişte olduğuna inanıyor.

Yönetici, ADA’nın devam eden büyüme ivmesinin teknikten çok temel olduğuna inanıyor ve tokenin, Grayscale Investment’ın Ethereum fonundan Akıllı Sözleşme Platformu (GSCPxE) olarak adlandırılan yeni altcoin fonunda yer alan varlıklardan biri haline geldikten sonra yükselmeye başladığını belirtti.

Mamasidikov, büyüme Cardano’nun, Web3.0’daki hızlı büyüyen akıllı sözleşme destekli evrimindeki devrim niteliğindeki rolünü kanıtladığını söyledi. Analist 1,50 dolar seviyesinin kısa ve orta vadeli önemli bir direnç olduğunun altını çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%