Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Cardano Yükseliş Trendinden Aldığı Güçle 1 Doları Hedefliyor

Cardano (ADA) bugün itibariyle 0.9 dolar seviyesinde dolaşıyor ve 1 dolar beklentisini artırdı.
Cardano Yükseliş Trendinden Aldığı Güçle 1 Doları Hedefliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son günlerde kripto para piyasasındaki yükselişten en fazla nasibini alan coinlerden birisi Cardano (ADA) oldu. 10 Şubat tarihinde 0.7 dolar seviyesinde seyreden kripto para birimi, bir günlük süre içerisinde 0.9 dolara ulaşmış oldu. 0.7000 ve 0.8000 dolar üzerinde güçlü bir artış başlatan ADA kazançlarını pekiştiriyor ve muhtemelen 1.00 dolar direncinin üzerinde devam edecek.

NewsBTC’den Aayush Jindal’ın analizinde belirttiği üzere, dolar karşısındaki güçlü yükselişin etkisiyle fiyat şu anda 0.8500 doların ve 4 saatlik ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bitfinex verilerine göre ADA/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0.8250 dolara yakın destekle oluşan önemli bir yükseliş trendi çizgisi olduğu görülüyor. ADA’nın kısa süre içerisinde 0.9500 dolar ve 0.9800 dolar üzerinde yükselmeye devam etmesi imkan dahilinde gösteriliyor.

ADA 1 Dolara Dayandı

ADA 1 Dolara Dayandı

Dolayısıyla birkaç gün içerisinde kripto paranın 1 dolar eşiğine ulaşması içten bile değil. Bitcoin’in bir süredir sergilediği kuvvetli yükseliş, Cardano’nun 0.5000 dolar üzerine çıkmasını ve sonrasında yukarı yönde hareket etmesini sağladı. Fiyat ölçeğinde bakıldığında ADA’nın Bitcoin’den daha iyi bir performans sergilediği görülüyor. 0.6500 dolar ve 0.7200 dolar engellerini aşan Cardano, ilerisi için umut vaad eden kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Analiste göre 0.9500 dolar ve 1.00 dolar direnç seviyelerinin üzerinde yukarıya doğru bir kırılma,fiyatı daha da yükseltebilir. Hatta 1.20 dolar seviyesinin bile imkan dahilinde olduğu ifade ediliyor. Diğer yandan bu direnç seviyelerini geçmemesi halinde düzeltme yapabileceği ve 0.8200 seviyelerini görmesi ve 0.65000 dolar seviyesine kadar kayıp yaşayabileceği tahmin ediliyor.

GCM Yatırım Banner

ADA Yüksek Potansiyelli 3 Altcoin Projesinden Biri

ADA Yüksek Potansiyelli 3 Altcoin Projesinden Biri

Altcoin Daily sunucusu ve kripto para trader’ı Austin Arnold yüksek potansiyeli olduğuna inandığı üç altcoin projesini paylaştı. Fenomen isim Cardano’nun fiyatının bu ay içerisinde artabileceğini söylüyor. Bu tahmine sebep olarak varlıkların Cardanoi üzerine inşa edilmesi tahminini gösteriyor. Diğer yandan Cardano’nun arkasındaki en büyük şirket IOG’un Afrika’daki milyonlarca insanı blokzincire dahil etme planları bulunuyor.

Arnold’un yükseliş beklentisi içerisinde olduğu diğer iki altcoin ise SnowSwap (SNOW) ve Enjin Coin (ENJ) olmakta. SnowSwap’in yeni bir kripto para birimi olduğuna dikkat çeken analist, merkeziyeti olmayan oracle’lar için Chainlink ile entegre olduğunu belirtiyor.

Enigin’in ise gayrimenkul sektöründe hayat kalmak için temel bir ürün olduğunu söyleyen Arnold, “Gayrimenkulün tokenize edilmesi sadece bir an meselesidir. Labs ile birlikte, dünyanın en eski piyasalarından birini yıkan ilk kişilerden biri olabiliriz.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.