Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Cardano Dolandırıcılara Karşı Yeni Eylem Planı Oluşturuyor

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, dolandırıcılığı önlemek adına harekete geçtiklerini söyledi.
Cardano Dolandırıcılara Karşı Yeni Eylem Planı Oluşturuyor

Dolandırıcılık önleme firması Bolster, 2020’de kripto para dolandırıcılıklarının neredeyse ikiye katlandığını gösteren bir rapor paylaşmıştı. Rapor sonrası Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan alınacak önlemlere dair açıklamalar geldi.

Hoskinson açıklamasında, Cardano ekosisteminde, insanların dolandırıcılıkları bildirmelerine ve bir dolandırıcılığın meydana geldiğine dair bilgileri yaymalarına yardımcı olacak araçlar geliştirmeye yönelik bir yapı oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Geçen ay, hayal kırıklığına uğramış Hoskinson, Cardano topluluğunu hediye dolandırıcılığı konusunda uyardığı canlı bir yayına ev sahipliği yaptı.

Cardano yeni oluşturulan dolandırıcılık karşıtı görev gücü ile dolandırıcılarla mücadelede şimdi aktif bir rol alıyor. Hoskinson ayrıntılara girmeden, topluluk üyelerinin şikayetleri üzerine görev gücünün dolandırıcılık şüphesi olan bir fonu soruşturduğunu söyledi. İlk sonuçlar, söz konusu fonun bir aldatmaca olabileceğini gösteriyor. Ancak şu anda fonun adı açıklanmadı.

Dolandırıcılıkta Artış Bekleniyor

Dolandırıcılıkta Artış Bekleniyor

Piyasalar hızlı yükselişine devam ederken dolandırıcılar da kripto para birimine akın ediyor. Bolster tarafından yapılan araştırma, kripto para birimi dolandırıcılığının artmakta olduğunu doğruluyor. Firma bunun ana akım başarının önündeki en önemli engellerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Bolster Shashi Prakash’ın kurucu ortağı ve CTO’su, kripto dolandırıcılıklarının en hızlı büyüyen dolandırıcılık kategorisi olduğunu söyledi. Yönetici bunun yeni bir dijital hırsızlık kampanyaları dalgasının sadece başlangıcı olduğu konusunda uyardı.

Bolster, 300 milyon web sitesini analiz ederek, geçen yılki kripto dolandırıcılıklarıyla ilgili 400.000’den fazla sonuca ulaştı. Firma bu rakamın yıl içerisinde %75 artacağını tahmin ediyor. Diğer önemli bulgular, sahte ödüllerin en verimli dolandırıcılık türü olduğunu ve Bitcoin, Chainlink ve Ethereum’un en çok hedeflenen üç coin olduğunu belirtiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum