Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano, Alonzo Yükseltmesi Sonrası %10’dan Fazla Düştü

ADA yükseltme sonrası 2.4 dolar seviyelerine geriledi.
Cardano, Alonzo Yükseltmesi Sonrası %10’dan Fazla Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Cardano’nun fiyatı, akıllı sözleşme işlevselliğini tanıtan Alonzo hard fork yükseltmesinin tamamlamasına rağmen, diğer en iyi kripto para birimleri ile uyumlu olarak haftanın ilk günü düşüş yaşadı.

Kripto para birimi bu yıl içerisinde %1200 arttı ancak tüccarların kar alma isteğiyle, gün içerisinde %10’dan fazla düşüş kaydetti. Fiyat 2.3 dolara kadar geriledi. Bu süre içerisinde Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %4 ve %7 değer kaybı yaşadı.

Cardano’nun düşüşü, halka açık blok zincirinde ilk kez uzun zamandır beklenen akıllı sözleşmeler özelliğini kullanıma sunduğunda ortaya çıktı.

ADA günlük grafik
Kaynak: TradingView

Lansman, önde gelen akıllı sözleşmeler platformu Ethereum’da daha yavaş ve daha maliyetli işlem ücretleri ile boğuşurken, gelişen merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) sektörüne ulaşmayı hedefliyor.

Yükselen varlıklar, büyük ölçüde bazı tüccarlar karlarını güvence altına almaya karar verdikçe, yukarı yönlü güçlü bir hareketin ardından yatay veya aşağı konsolide olma eğiliminde olabilir.

Veriler ADA’nın %200’ün üzerinde güçlü bir boğa koşusu sağladıktan sonra benzer bir konsolidasyon aşamasından geçtiğini işaret ediyor. Analistler orta ve uzun vadede Cardano’nun yükselişini sürdüreceğine olan inancını koruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%