Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cardano Ağına Akıllı Sözleşmeleri Getiren Alonzo Güncellemesi Başarıyla Yapıldı

Aylardır beklenen Alonzo hard fork başarıyla gerçekleştirildi.
Cardano Ağına Akıllı Sözleşmeleri Getiren Alonzo Güncellemesi Başarıyla Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Cardano uzun zamandır beklenen Alonzo yükseltmesinin başarıyla tamamlandığını ve ilk kez halka açık blok zincirinde akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını ve yürütülmesini kolaylaştırdığını açıkladı. Duyuruda hard fork sonrası yeni projeler için erken günler olduğunun altı çizildi.

Cardano açıklamasında, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız vizyonu gerçekleştirmeye başladığımızda, misyonun gerçekten başladığı yer burasıdır. Ekonomik kimliği ve fırsatı herkese, her yere yayan merkezi olmayan bir sistem inşa etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ADA 2.43 dolara geriledi
Kaynak: piyasa.paratic.com

Alonzo çatalı, amaca yönelik bir akıllı sözleşme geliştirme dili ve yürütme platform olarak tanımlanıyor ve Cardano için akıllı sözleşmelerin yazılmasını sağlıyor. Cardano, Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından kurulan ve araştırma firması IOHK tarafından geliştirilen halka açık bir blok zinciridir.

Cardano ağı Ethereum’un merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web3 uygulamalarına ev sahipliği yapmadaki hakimiyetine rakip olmayı hedefliyor. Proje Eylül 2017’de piyasaya sürülmesine rağmen şimdiye kadar akıllı sözleşme işlevselliği sağlayamadığı için kripto topluluğu tarafından eleştiriliyordu.

Hard fork sonrası ADA’nın fiyatında düşüş meydana geldi. Kripto para birimi %5’ten fazla düştü ve an itibariyle 2.43 dolar seviyesinden işlem görüyor Cardano, yaklaşık 78 milyar dolar market kapasitesi ile Bitcoin ve Etheruem’dan sonra en değerli kripto para birimi konumunda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%