Yatırım yapmaya başla!

Capcom Popüler Oyunlarının Etkisiyle 2019’da Büyük Kar Elde Etti

Dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden Capcom, 2019 yılında yaptığı satışlardan rekor kar sağladı.
Capcom Popüler Oyunlarının Etkisiyle 2019’da Büyük Kar Elde Etti

Geçmiş yıllardan bu yana dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri arasında Capcom ilk sıralarda yer almaktadır. Her dönem piyasada yer alan oyun cihazları ve bilgisayarlar için oyunlar geliştiren şirket, yeni yapımları ile büyük gelirler elde etmeye devam ediyor. Japonya merkezli Capcom, Street Fighter, Resident Evil, Devil May Cry gibi milyonlarca kişinin beğenisini kazanmış oyunlar ile biliniyor.

Şirket son olarak geçtiğimiz yıla dair mali verilerinin yer aldığı bir rapor paylaştı. Raporda şirketin gelirlerinin önceki yıllara göre azaldığı görülüyor. Ancak bu düşüşe rağmen elde edilen gelir rekor oranlar ulaşmış durumda. Capcom’un 2019 yılındaki gelirlerinde Resident Evil 2, Devil May Cry 5 ve Monster Hunter: World bibi oyunlardan elde edilen satışların önemli etkisi olduğu belirtiliyor.

Capcom’dan Rekor Kar Açıklaması

Capcom’dan Rekor Kar Açıklaması

Oyun devinden yapılan açıklamada 2019 yılında elde edilen gelirler bir önceki yıla oranla yüzde 18.4 azalma kaydetti. Şirketin yıllık toplam geliri 765 milyon dolar oldu. Geçtiğimiz yıl elde edilen kar ise önceki yıllara göre rekor oranda arttı ve 149.4 milyon dolara kadar yükseldi. Gelirlerdeki azalmaya rağmen kar oranının artışının sebebi ise dijital ürün satışlarındaki artışın fiziksel satışlara göre çok daha fazla olduğu düşünülüyor.

Capcom’un geçtiğimiz yıl en çok satan oyunlarından birisi ise Monster Hunter World: Iceborne oldu. Oyun 5 milyondan fazla kullanıcı tarafından satın alındı. Yıl içerisinde büyük ilgi gören diğer oyunlar ise Resident Evil 2, Devil May Cry 5, and Monster Hunter: World gibi yapımlar oldu. Şirketin son olarak piyasaya sürdüğü oyunlardan biri olan Resident Evil 3’ün satış rakamları ise 2019 mali yılının içerisinde yer almıyor.

Capcom 2020 yılı için oyun satışlarına dair beklentilerini yüksek tutmaya devam ediyor. Corona virüsü pandemisi dünya genelinde her şirketi olumsuz etkilemiş durumda. Capcom ise bu yıl içerisinde yeni bir rekor beklentisine sahip. Şirket 797 milyon dolar satış geliri ve 168 milyon dolar kar beklentisi olduğunu açıkladı. Capcom’un 2020 yılı içerisinde de çok konuşulacak oyunlar piyasaya süreceği belirtiliyor. Bu oyunların hangileri olacağı şu an için bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum