Yatırım yapmaya başla!

Çinli Girişimci Canlı Yayında İstiridyeden İnci Çıkartarak Milyoner Oldu!

Sürekli farklı bir kazanç yöntemi duyuyor, girişimcilerin milyonerlik yolculuklarına şahit oluyoruz. Tıpkı canlı yayında istiridyelerden inci çıkartıp milyonlar kazanan (Pearl Bro-İncici Kardeş) Xinda Zhan gibi:
Çinli Girişimci Canlı Yayında İstiridyeden İnci Çıkartarak Milyoner Oldu!

Dünyanın dört bir yanı, farklı para kazanma hikayeleriyle dolu! Mesela; geçtiğimiz günlerde 15 yaşındaki girişimci atıştırmalık satarak zengin oldu haberini paylaşmıştık. Ayrıca mühendisliği bırakıp hibe desteğiyle tatil köyü kuran Türk girişimci hakkında da konuşmuştuk. Sonuçta; insanlar sürekli fikir üretiyor ve para kazanmak için farklı yollara başvuruyor. Çinli girişimci Xinda Zhan da onlardan bir tanesi. Bakalım, 25 yaşındaki girişimcinin hikayesi nasıl gelişmiş:

İncici Kardeş (Pearl Bro) olarak anılan Xinda Zhan istiridyelerden inci çıkartarak para kazanıyor. Ancak yöntemi diğerlerine göre çok daha farklı!

Xinda Zhan istiridyelerden inci çıkartarak para kazanıyor

BBC’nin haberine göre; 25 yaşındaki Çinli girişimci, yetiştirdiği tatlı su istiridyelerini annesiyle birlikte canlı yayın yaparak pazarlıyor. Zhan, bu kadar ilgi göreceğini beklemediğini anlatıyor.

6 ayda ailenin yıllık karının 6 katı değerinde para -30 milyon yuan, 4.4 milyon dolar- kazanan genç adam, insanların süreci görmeyi sevdiğini söylüyor.

6 ayda 4.4 milyon dolar kazandı

Bunun yanında, müşterilerin satın alımları bir nevi kumar olduğu için de ilgi görüyor. Çünkü Zhan internet üzerinden aldığı siparişleri numaralandırıp, istiridyeleri sıraya göre açıyor.

Yani 8.5 dolar karşılığında bir istiridye alıyor ve istiridyenizin içinden kaç tane inci çıkacağını canlı yayında yüzlerce insanla birlikte izliyorsunuz.

Çinli girişimci, gençlerin diğerlerine göre kendilerini daha yalnız hissettiğini, bu nedenle de sosyalleşmeye daha çok ihtiyaç duyduklarını söylüyor: “Genç nesiller bu mobil dünyada yaşıyorlar. Canlı yayın akışı, müşterilerin birbirleriyle temasa geçmesine olanak sağlıyor. Arkadaş edinmek ve sosyalleşmek için yeni bir yol bu.”

Sonuçta; Çin’deki canlı yayın platformlarını kullanarak satış yapan sayısız insandan biri olan Xinda Zhan, değeri 3 milyar doları aşmış olan sektörde yaratıcılığı sayesinde milyonlar kazanıyor. Çünkü sunumunu nasıl yapacağını gayet iyi biliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum