Yatırım yapmaya başla!

Canlı Yayınlarda Yaşanan ve İzleyenlere Tebessüm Ettiren KazalarÜlkemiz televizyonlarında yüzlerce kanal, izleyicilerin karşısına yaptıkları yayınlar ile çıkmaktadır. Hem ulusal hem karasal yayın yapan pek çok kanal,7/24 yayın yapmaktadır. Bu kanalların yayınları esnasında pek çok aksaklık ve kazalar yaşanmaktadır. Videoda canlı yayınlarda yaşanan ve izleyenlere tebessüm ettiren kazaların bir kısmına tanık olacaksınız.

Bir canlı yayının gerçekleşmesi esnasında, kamera arkasında izleyicinin görmediği büyük bir ekip çalışmaktadır. Yayın esnasında çalışan ekip elemanları arasında koordinasyon üst düzey olmalıdır ki istenmeyen kazaların önüne geçilebilsin. Düşünsenize dünyanın en pahalı klipleri çekilirken, nasıl üst düzey hazırlıklar yapılıyor. Sonuçta o kadar paranın ve emeğin boşa gitmesine izin verilemez.

Türk televizyonlarında yaşanan canlı yayın kazaları bu videoda yer verdiklerimizden çok daha fazla. Biz videoda en çok dikkat çeken canlı yayın kazalarını sizler için derledik. Videoda, canlı yayınlarda yaşanan pek çok ilginç kazaya rastlamak mümkün. Çoğunlukla program sunucularının konuşurken takılmaları karşımıza çıkıyor.

Videoda bazı bölümlerde göreceksiniz ki program sunucuları canlı yayın esnasında fenalaşıyor. Her insanın başına gelebilecek bu rahatsızlıkların canlı yayın esnasında yaşanması, hadisenin hafızalarda yer etmesine olanak tanıyor.

Videodaki canlı yayın kazalarını izlerken bir şeyin göze çarptığını fark edebilirsiniz. Yaşanan kazaların büyük çoğunluğunda sunucular ile reji arasındaki uyumsuzluklar göze çarpıyor. Kameraların o an kendilerini çektiğinin farkında olmayan sunucuların farkında olmadan yaptıkları hareketler izleyenlere gülünç anlar yaşatıyor.

Şahsen benim bu videoda en çok dikkatimi çeken kısım, Milli Piyango çekilişinde yaşanan hadise oldu. Milli Piyango yetkilisinin stüdyoda başına gelen talihsiz kaza sonrası, sunucunun yüzünde beliren ifadeler tekrar tekrar izlenecek cinsten.

Bir diğer yayında ise haberleri sunan kişinin kontrolünü kaybedip gülmeye başladığını görüyoruz. Sunucunun kendisini toparlayamaması sonucunda reji devreye girerek sunumu yarıda kesiyor ve sıradaki haberi yayına koyuyor.

Videoda göze çapan kazalardan birisi ise, geçmişte Kanal 7’de, bugünlerde ise TRT’de haber sunuculuğu yapan Erhan Çelik’in başından geçen olaylar oluyor. Canlı yayın esnasında stüdyoya çaycı girmesi ve bir haber sırasında Çelik’in yemek yerken objektiflere takılması, hem samimi bir görüntü oluşturuyor hem de izleyenleri oldukça güldürüyor.

Televizyon, insan hayatında yer etmiş en önemli faktörlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sektörün fazlasıyla büyümüş olması çok fazla kanalın ve programın izleyenlere ulaşmasını sağlıyor. Bu programlar esnasında zaman zaman yaşanan aksaklıklar ise sosyal medyada espri konusu olmaya devam ediyor. Televizyon yayıncılığı devam ettiği sürece önümüzdeki günlerde, tebessüm ettirecek yeni olayların yaşanmaya devam edecek desek yanlış konuşmuş olmayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum