Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AK Parti GBY Canikli: Firmaların İflas Etmelerine Müsaade Etmeyeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, son zamanlarda piyasada yaşanan dalgalanmadan olumsuz şekilde etkilenen firmaların üretimi durdurmalarına ve iflas etmelerine müsaade etmeyeceklerini bildirdi.
AK Parti GBY Canikli: Firmaların İflas Etmelerine Müsaade Etmeyeceğiz
HABER GİRİŞ

Antakya Erol Bilecik Konferans Salonu’nda iş insanlarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, piyasada son dönemde yaşanan sıkıntılardan ve bunlara getirilecek çözümlerden bahsetti. Canikli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, sanayi bölgelerinde üretim yapan firmalardan sıkıntı içerisinde olanlara hemen müdahale etmekle görevli olduklarını anlattı.

Nurettin Canikli, son dönemdeki piyasa dalgalanmasından olumsuz etkilenen firmaların iflas etmelerine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Firma bazlı geçici sorun yaşayanları bularak problemleri çözeceklerini dile getiren Canikli, bu firmaların üretimden çekilmelerine kesinlikle izin vermeyeceklerini aktardı. Bu konuda bugüne kadar uygulanan pek çok formattan daha başka bir yöntem uygulanacağını ifade eden Canikli, genel olarak yürütülen merkezi teşviklerin, mikro bazda birçok yere ulaşmadığını vurguladı. Bazı firmaların devletin verdiği teşviklere ulaşmada sıkıntı yaşadıklarını, bu nedenle de çok farklı bir format geliştireceklerini ekledi.

Firmaların en azından kredisi varsa bunu ve faizlerini ödeyecek güçte olması gerektiğini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2017 yılında Hatay’a yaptığı ziyarete değinen Canikli, firmaların sorunlarını yerinde tespit ederek, bazı şirketlerin finansmanda sıkıntı yaşadığı için potansiyellerini tam olarak kullanamadıklarını gördüklerini söyledi. Bazı firmaların istem konusunda istekli olmayarak erdem gösterdiklerini dile getiren Canikli; “Ancak onların problemlerinin de kendilerinin bu tereddütlü yaklaşımları nedeniyle ulaşamama problemlerini de devlet olarak bizim çözmemiz gerekiyor. Biz onları bulacağız.” dedi.

Firmaların en azından kredi borcunu ve faiz oranlarını ödeyebilecek güçte olması gerektiğini, bunu sağlayamayanlara fon oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Bu şekilde yapılan desteklerin eksiden artıya geçilmesi anlamına geldiğini ifade eden Canikli, Antakya Erol Bilecik Konferans Salonu’nda yapılan toplantının ardından firmaların sorunlarına kulak verdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.