Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Canaan, Kazakistan’daki Operasyonlarını Genişletmek için Yeni İş Birlikleri Yaptı

Çinli şirket Kazakistan’daki yatırımlarına devam ediyor. Bu kapsamda yeni anlaşmalar imzaladı. Detaylar haberde...
Canaan, Kazakistan’daki Operasyonlarını Genişletmek için Yeni İş Birlikleri Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Çinli kripto madencilik teçhizatı üreticisi Canaan, Orta Asya ülkesindeki varlığını daha da genişletmek için Kazakistan’daki sektörün ilgili firmaları ile stratejik işbirlikleri yapıyor. Canaan’ın 31 Aralık itibariyle Kazakistan’da faaliyette olan 10.300 AvalonMiner’a sahip olduğu belirtildi.

Canaan, geçtiğimiz bahar aylarında sektördeki baskının ardından ana vatanı Çin’den göçünün bir parçası olarak Kazakistan’da ortak bir madencilik işletmesi kurmak için yerel firmalarla işbirliği yapıyor.

Geçen yılın sonuna doğru Kazakistan’da 2.000 maden kulesi kurulmuştu. Şirket, Kasım ayında yaptığı açıklamada, saniyede 32.000 terahash (TH/s) bilgi işlem gücü çalıştırdığını ve yakın vadede 850.000 TH/s’yi operasyonel hale getirmeyi planladığını bildirdi.

Kazakistan, ucuz elektrik bolluğu sayesinde madencilik firmalarının en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, geçen yıl kripto madencilerinin ani akışı, ülkenin elektrik şebekesinde daralma yaşamasına neden oldu.

Çin’in madencilik şirketlerine yönelik kısıtlamaları, firmaların ABD, Kazakistan ve Rusya gibi ülkelere göç etmesine neden oldu. Kazakistan hükümeti ülkedeki endüstriyi kısıtlamak istiyor ve birçok madenciyi yeni yerler aramaya zorluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%