Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Şirketi Canaan En İyi Çeyrek Verilerine Ulaştı

Çinli Bitcoin madenci üreticisi 2021'in ikinci çeyreğinde gelirlerini artırdı.
Madencilik Şirketi Canaan En İyi Çeyrek Verilerine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yılın ikinci çeyreği içerisinde çeşitli faktörlerin etkisiyle büyük bir fiyat düşüşü yaşadı. Ancak sektörün önde gelen madencilik şirketlerinden Canaan, bu süre içerisinde gelirlerini artırdı.

Canaan’ın 2. çeyrek finansallarına göre, şirket toplam net gelirde 167.5 milyon dolar bildirdi. Bu rakam, Bitcoin madenci üreticisinin en yüksek üç aylık satış verilerini elde ettiğini gösteriyor.

Bu ilk çeyrek verilerine göre %168, bir önceki yılın aynı dönemine göre %500’lük bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Rapor, dönem için 37.9 milyon dolar net kar gösterdiğinden, 2. çeyrekteki tek üç aylık gelişme toplam gelir değildi.

Belgeye göre, rakam şirketin 2019’daki ilk halka arzından bu yana en yüksek üç aylık net kârını gösteriyor. Büyük madencilik kuruluşlarından yapılan önemli envanter alımları, Canaan’ın ikinci çeyrekte gelir ve kar performansını artırmada önemli rol oynadı.

Ağustos ayında Genesis Digital Assets, Canaan’dan 20.000 Bitcoin madencisini satın aldığını ve ek 180.000 kule satın almayı planladığını duyurmuştu. Açıklama sonrası Canaan’ın hisse fiyatında %5’in üzerinde artış gerçekleşti.

Canaan CEO’su Nangeng Zhang, şirketin 2. çeyrek performansını olağanüstü olarak nitelendirerek, beklenmeyen düzenleyici politika dinamiklerine ve Bitcoin fiyat oynaklığına rağmen rekor düzeyde sonuçlar elde ettiklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu