Yatırım yapmaya başla!

Ultra Hafif 360 Hp’lik Engerek: “2020 Aznom SerpaS Roadster”

İtalya'nın ünlü tasarım stüdyolarından biri olan Camal Desing, oldukça kışkırtıcı duran Aznom SerpaS Roadster'ı gösterdi. İşte detaylar...
Ultra Hafif 360 Hp’lik Engerek: “2020 Aznom SerpaS Roadster”

Geleceğin hiper arabalarını oluşturmak için kurulan İtalyan tasarım merkezi Camal Desing, yine eşsiz bir yapıya imza attığını gördük. 2008 yılında kurulan Camal, Ramusa ile adından söz ettirmişti. Bakıldığında büyük bir İtalyan oluşumu diyebileceğimiz bu firma, isteklere verdiği profesyonel yanıtlarla da adından söz ettiriyor.

Herkesin aklına İtalya denildiği zaman pizza gelse de, benim aklıma yaptıkları ve bundan sonra yapacakları tasarımlar geliyor. İtalyan araç tasarım stüdyosu Camal, 2020 planlarında hızlı bir roadster yapımına girişiyor. Yılan anlamına gelen Aznom SerpaS, üretimi duran Viper‘dan sonra ki ikinci yılan dönemi!

Ön farların aldığı şekiller 2020 yılına uyumlu olacak. Mini bir spor arabadan fazlası var gibi duruyor.

Camal Aznom SerpaS Roadster Ön Yapısı

900 kg ağırlığındaki gövde yapısı, bölünmeden duran karoseriyle gerçek bir roadster olmuş.

Camal Aznom SerpaS Roadster Tavan

Çadır iskeletine benzeyen takla barları ve yere yakın konumu tamamen özgün!

Camal Aznom SerpaS Roadster Takla Barı

Arka kısmın ortadan basık, kenarlardan şişkin çamurluk yapısıyla kendine has genetik özellikler taşıyor.

Camal Aznom SerpaS Roadster Arka Görünüm

Stop far yapısına baktığımızda bende uyandırdığı; Steve Jobs’unda sahip olduğu BMW Z8‘i gördüm.

Camal Aznom SerpaS Roadster Stop Far

 

Birçok kişiye çıkış yılı itibariyle elektrikli bir araç gibi gelse de, Aznom SerpaS Roadster da içten yanmalı motor bulunacak.

Camal Aznom SerpaS Roadster Motoru

SerpaS’da 2.6L hacminde, 360 hp’lik bir V8 benzin motor görevde olması bekleniyor.

Camal Aznom SerpaS Roadster İçten Yanmalı Motor

Camal Desing, Rumusa’dan sonra ipleri bırakmadan güzel bir iş çıkardığını düşünüyorum. Dikkatli ellerde yapılan karoseri, grafik açısından özgün detaylara sahip. Bu tip spor ve hıza duyarlı araçların vazgeçilmez gövde alaşımı olan karbon fiber ile Aznom SerpaS Roadster‘ı bu sayede sadece 900 kilogram olmasını sağlanmış.

Motorun cinsi ve ürettikleri hakkında konuştuk. Şu an için hız rakamları hakkında bilgi yok. Ancak sıklıkla örnek verdiğimiz, markasının en hafif aracı Lotus Exige Cup 430‘un 1094 kg’de 3.3 saniye hızlanma ve 290 km/h maksimum sürat değerini kılavuz olarak aldığımızda, Aznom SerpaS Roadster için kafamızda bazı bilinmezler netleşiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum