Yatırım yapmaya başla!

Cam Filmi Uygulamasında Son Karar Verildi!

Araçlara cam filmi uygulamasında son karar verildi. İşte detaylar...
Cam Filmi Uygulamasında Son Karar Verildi!

Günlerce gündemi meşgul eden ve merakla beklenen haberlerden birisi de cam filmine yasak uygulanacak mı uygulanmayacak mı oldu. Geçtiğimiz aylarda cam filmi uygulama yasağı birçok esnafın ticaretini sekteye uğratmıştı.

Ortada bırakılan yasa nedeniyle sürücüler ne olduğunu anlamadan yüzlerce lira cezaya çarptırılmıştı. Sonrasında ise üstüne cam filmi sökme parası verenler haklı olarak isyan ettiler. Ve şu anda vatandaş  yasağın kalkmasıyla beraber, araçlarına ikinci bir film uygulaması yapacaklar.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, cam filmlerinde geçirgenlik yüzdelerini belirledi.

Cam Filmi Uygulaması Yasağı

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 14. madde uygulamasındaki değişikliğe göre; otomobillerin ön camlarına hiçbir şekilde film uygulaması yapılmayacak. Sürücünün 180 derece görüş açısında olan camlara ışık geçirgenliğini en az %70 olması gerektiği bildirildi.

Yeni tasarımla birlikte arka camlar içinde yeni kararlar alındı.

Cam Filmi Uygulama Kararı

Sürücülerin görüş açısında olmayan arkada kalan camların ışık geçirgenliğinin ön cama göre %70‘in altında olabileceği söylendi. Yani ton bakımından arka camlar biraz daha koyu olabilir.

Alınan karar en çok film uygulama yapan firmaları sevindirecektir. Çünkü geçimini sadece bundan sağlayanlar var. Cam filmi uygulama yasağında son noktaya gelinmiş olsa da olan yine vatandaşa oldu.

Binlerce kişi ortada hiç birşey yokken ceza yedi, filmleri söktürmek için para verdi ve son olarak yine cam filmi için firma yolunu tutacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum