Yatırım yapmaya başla!

Call of Duty: Modern Warfare, Seriye Dair Tüm Rekorları Alt Üst Etti

Serinin son oyunu Call of Duty: Modern Warfare, hem oynanma süresi hem de satış rakamları ile rekorları alt üst etti.
Call of Duty: Modern Warfare, Seriye Dair Tüm Rekorları Alt Üst Etti

Teknolojinin gelişmesi ile beraber piyasada yer alan oyunlarda da büyük bir değişim yaşanıyor. Son yıllarda birbirinden iddialı oyunlar piyasada yer alıyor ve milyonlarca kişi tarafından ilgi görüyor. FPS türüne ait başlıca oyunlar arasında olan Call of Duty serisi ise geçmiş yıllardan bu yana oyuncuların büyük ilgisini görüyor.

Activision ve Infinity Ward’ın geliştiricisi olduğu seri her yıl yeni bir oyun ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda ise serinin son oyunu Call of Duty: Modern Warfare mağazalarda yerini aldı. 23 Ağustos’ta piyasaya sürülen oyun, aradan geçen zaman içerisinde büyük ilgi görmeye devam ediyor. Öyle ki gelen rakamlar oyunun, kendisinden önceki tüm yapımları geride bıraktığını gösteriyor.

Oyun ilk çıktığında sunucu hataları ile gündeme gelmiş ve bekleyenler arasında hayal kırıklığı yaratmıştı. Sorunların giderilmesi ile beraber satış rakamları da ve oynanma süresi de yukarı yönlü ivmelendi. Activision oyunun toplam satış oranını ve oynanma süresine dair açıklama yaptı.

Satış Rakamları Açıklandı

Satış Rakamları Açıklandı

Activision tarafından yayınlanan son rapor Call of Duty: Modern Warfare’ın ulaştığı satış rakamlarını ortaya koydu. Ağustos ayında çıkan oyun aradan geçen zaman içerisinde geliştiricisine 1 milyar dolar satış geliri sağladı. Şirket ayrıca oyunun tüm Call of Duty serisi arasında en çok oynanan oyun olduğunun altını çizdi.

PS4, Xbox One’daki yüksek oyuncu trafiği ile dikkat çeken Call of Duty: Modern Warfare, daha önceki World War II ve Black Ops 3 gibi popüler yapımları geride bırakmayı başardı. Oyunun bu denli yüksek rakamlara ulaşmasında çapraz platform desteğinin olmasının da büyük etkisinin olduğu belirtiliyor.

Modern Warfare serideki tüm oyunlar arasında çapraz platform desteğine sahip ilk oyun oldu. Infinity Ward’ın önümüzdeki günlerde yayınlayacağı güncellemeler ile oyuna yeni haritalar sunması bekleniyor. Oyunun yüksek satış rakamları oynanma süresine de bariz etki etmiş durumda. Activision’un açıkladığı rakamlar arasında oynanma süresi de dikkat çekiyor.

Rekor Oynanma Süresi

Rekor Oynanma Süresi

Aradan geçen 50 gün sonrası oyuncuların Call of Duty: Modern Warfare’da geçirdiği vakit rekor sürelere ulaştı. Rakamlar ilk günden bu yana oyunun 500 milyon saat oynandığını gösteriyor. Günlük ortalam 1140 yıl olarak hesaplanan oyun multiplayer modunda ise 300 milyon kişi tarafından oynanıyor. Serinin son oyununun elde ettiği başarıda Activision’un yaptığı değişikliklerin önemli olduğu belirtiliyor.

Ücretli olarak sunulan paketler, indirilebilir içerikler ve season pass gibi seçenekler oyuna olan ilgiyi gözle görülür derecede artırdı ve serinin en iyisi olmasını sağladı. PS4 ve Xbox One kullanıcılarının birbirleri ile karşılaşmasını sağlayan çapraz platform desteğinin de bu başarıda büyük etken olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni değişiklikler ve güncellemeler ile bu rakamların daha da yükselmesi bekleniyor. Diğer tarafdan akıllı telefonlar için geliştirilen Call of Duty: Mobile da kısa sürede oyuncular tarafından büyük ilgi gördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum