Yatırım yapmaya başla!

Çalışanlarına Fazladan İzin ve Tatil Ödeneği Veren CEO: “Verimlilik Zirvede”

Çalışanlarına her ay 3 gün ekstra izin veren ve ayrıca personelin tatil masrafları için ilave ücret ödeyen şirket CEO’su, iş yerindeki verimin ne kadar arttığını açıkladı. Buyurun, haberin detayları;
Çalışanlarına Fazladan İzin ve Tatil Ödeneği Veren CEO: “Verimlilik Zirvede”

Çalışanların iş yoğunluğundan, patronların ise personelden yeteri kadar verim alamamaktan yakındığı bir zamanda yaşıyoruz. Daha açık bir ifadeyle; işverenlerle çalışanların birbirinin tam zıttı yönde istekleri var diyebiliriz. Ya da biz öyle zannediyoruz.

Çünkü hemen şimdi bahsedeceğimiz CEO’nun uyguladığı yönetim şeklinde tam bir kazan – kazan ilişkisinin olduğu görülüyor. Yani birbirine ters gibi görünen istekler, aslında küçük bir hamleyle kolaylıkla yerine getirilebiliyor.

Steelhouse isimli pazarlama ve reklamcılık şirketinin CEO’su Mark Douglas, ortalama 250 kişiden oluşan çalışanlarına her ay ekstra 3 gün izin veriyor.

Mark Douglas Çalışanlarına Her Ay 3 Gün Fazladan İzin VeriyorVe bunun karşılığında hiçbir kayıp yaşamadığını, aksine uygulamaya başladığından beri şirketin veriminin gözle görülür düzeyde arttığını savunuyor.

CEO’nun 2017’nin Ocak ayında  başlattığı uygulamaya göre çalışanlar her ay bir kez 5 gün tatil yapıyor ve bu günler Steelhouse Günleri olarak adlandırılıyor.

Steelhouse Çalışanları Her Ay 5 Gün İzin Yapıyor İlaveten; CEO çalışanların istediği tatili yapabilmesi için yılda bir kez 2000 dolarlık ekstra ödenek veriyor. Tüm şirket ayda bir kez 5 gün boyunca kapalı kalıyor ve CEO’nun kendisi de dahil olmak üzere bu günlerde işle ilgili hiçbir çalışma yapılmıyor.

Öte yandan; Mark Douglas normalde binlerce saatlik mesai kaybı gibi görünen ekstra izinin şirketin verimliliğini arttırdığından fazlasıyla emin.

Mark Douglas'a Göre Uygulama Şirketin Verimliliğini ArttırıyorÇünkü bu uygulama sayesinde çalışanların performanslarının tavan yaptığını, haliyle şirketin verimliliğinin de arttığını söylüyor. İlaveten; şirket çalışanlarının ekstra izinler sayesinde birbirine yakınlaştığını belirtiyor.

Çalışanlarına zamanlarını akıllıca kullanmaları konusunda güvendiğini dile getiren Douglas, onlara inanmanın öneminden bahsediyor.

Mark Douglas Çalışanlarına güveniyorAyrıca görüşünü “bu yalnızca farklı bir şey yapmaya cesaret etmek ve bundan kazançlı çıkacağına inanmakla ilgili” diyerek özetliyor.

Peki, konuyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Çalışanların karamsar olma nedenleri arasındaki yoğun iş temposunun böyle bir yöntemle hafifletilebileceği ve performansın üst seviyelere çıkacağı hakkında ne yorum yaparsınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum