Yatırım yapmaya başla!

Cadillac Yeni V Birim Performans Araçlarını Manuel Vitesle Eşleştirecek!

Cadillac, V Serisi Ürün Birimi araçlarını manuel vitesle çıkarmak istiyor. Aktarımı yapacak bu vites seçeneği, çok fazla güçle tanışacak!
Cadillac Yeni V Birim Performans Araçlarını Manuel Vitesle Eşleştirecek!

Günümüz spor araçlarında en çok özlemi çekilen mekanizmanın manuel vites olduğuna eminiz. Ülkemizde de terk edilmeye başlanan manuel vites, opsiyon listelerinde yerini alarak, artık özel olarak istenecek bir şey haline geldi. Cadillac, insanların bu çağrısına kulak vermiş olacak ki, V Serisi performans serilerine bunu yüklemeyi düşünüyor. Lamborghini’de koymak istemişti ancak maliyetleri karşılamadığı gerekçesiyle planlarını rafa kaldırmıştı. Geçtiğimiz sene kendi içerisinde özel araç birimi kurulması kararını alan Amerikalı şirket, araçlarına verdiği “tarz” yüzlerle herkesin kalbini çalmayı başarıyor.

Eski zamanların en duyulmuş otomobil markası olan Cadillac, son dönemlerde bazı şeylerin kendisinde özel olmasını istiyor. Marka CEO’su Steve Carlisle, birkaç ay önce 4.2L V8 Blackwing motorunun artık şirket dışı paylaşımlarının olmayacağını söylemişti. Yani yeni nesil Corvette C8’de ortaya yerleştirilecek bir ünite arayışına gidilmişti. Bakalım Cadillac’ın manuel vitesle ilgili planları nelermiş

V birim araçlarda manuel söylentisi, CT4-V ve CT5-V ile ortaya atıldı.

Mayısın sonlarında doğru tanıtılan 2020 Cadillac CT4-V ve CT5-V’in tanıtımında manula vitesle ilgili söylentiler çıkmıştı. Güncel hız serisi araçlarda 10 ileri otomatik bir şanzıman kullanılıyor. Duyumlara göre CT4-V ve CT5-V’nin sıcak sürümlerinde manuel aktarım olacak.

Daha öncesine baktığımızda insanlar ATS-V ve CTS-V‘de aktarımların manuel olarak yapmak istiyordu. Dört kapılı sedanlar arasında gücünü fazlasıyla gösteren seriler yerine uygulamayı daha ulaşılabilir bir modele aktarma kararı alınmış.

Yeni vites seçeneğinin hangi motorlarla eşleştirileceği de masaya yatırıldı.

Blacwing yine devrede olacak. CT5-V ve CT6-V eskiden olduğu gibi çift turbolu V8’i kullanacak. Normalde 550 beygir üreten ünitenin bu sefer 600 beygire getirilmesi gündemde.

CT4-V’de de yine ikiz turbo kullanılmasına karşı motor V6 silindir düzeninde olacak. Mercedes C63, Lexus IS veya BMW M3’ün zorlayıcı bir rakibi olarak sahne alacak V performans temsilcileri, manuel ile ne kadar zevkli olacak, onu sahip olan kişilerden dinleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum