Yatırım yapmaya başla!

Cadillac XT6’nın İç Mekanına Eleştiri Yağmuru Yapıldı!

California merkezli araç değerlendirme ve otomotiv araştırma şirketi KBB, Cadillac'ın yeni XT6'sına yorum yaptı.
Cadillac XT6’nın İç Mekanına Eleştiri Yağmuru Yapıldı!

Cadillac, en yeni XT6 SUV modelini bu senin Ocak ayı ortalarında tanıtmıştı. Görünüm bakımından bizden tam not alan XT6, donanım seviyesi ile de tercih listeleri arasında rahatlıkla yerini alabilirdi. 7 kişilik araç mantığının en güzel tasarımsal örneklerinden birisi olan Cadillac SUV’un iç mekanı sanırız birileri tarafından sevilmemiş.

KBB (KelleyBlueBook) tarafından incelemesi yapılan lüks 4×4 aracın özellikle kokpit kısmında kalite ve konfor düzeyinde insanları etkileyecek bazı eksik ve yanlışları dile getirdi. Dıştan her ne kadar kalitesini belli etse de KBB’ye göre XT6’nın rakipleri yanında zayıf kaldığı yorumu yapıldı!

KelleyBlueBook, iç makan kalitesini umduğu gibi bulmadığını açıkladı.

Detaylı kullanım ve inceleme sonrasında Cadillac için yapılan yorumlar açıkçası biraz ilginç geldi. Amerikalı marka bu aracını Escalade kadar büyük olmayan, daha kompakt boyutlarda isteyenlere yönelik imal etti. Ayrıca kurduğu SUV basamaklarına XT4 ve XT5’i de dahil etmişti.

BMW X5’ten daha fazla iç mekan hacmi sunan XT6’nın kokpiti için ilk gelen kötü yorum, bazı parçaların birleştiği noktalardaki açıklıklar. Eskiden az kullanılan plastik malzemeler günümüz araçlarında daha fazla kullanılıyor. Ancak Cadillac gibi premium markalarında plastiğin kalite seviyesi yüksek tutulmaya çalışılıyor.

KBB’de kullanılan malzemelerin kalite seviyesinin umdukları gibi olmadığını söyledi. Tabi ne bulmak istediler ve ne buldular bakmak lazım. Kullanım sırasında henüz yeni bir model olmasına rağmen kokpitin içerisinden kullanılan malzemeye bağlı cızırtı seslerinin geldiği aktarıldı.

XT6 kabini için iyi olarak söylenen kısımlarda saklama gözlerinin çokluğu ve eşyaların düzgün durduğu söylendi. Önde ve ikinci sırada oturan kişilerin rahat edeceğini, normalde daha dar olan 3. sırada da orta boylu kişilerin rahat yolculuk yapabileceği aktarıldı.

Cadillac XT6’nın aktarım organlarına yapılan yorum; 310 ps ve 367 nm tork üreten 3.6L V6‘nın yeterli seviyede aracı taşıdığı ve SUV’a göre gelişmiş özelliklere sahip yorumu yapıldı. Aracın özellikle Spor Drive modunda çevik kullanımı desteklediğini, yakıt tasarrufu için de AWD’nin kapatılmasını ancak bu sefer de yüksek torkun iki tekerleğe gitmesinden dolayı dikkatli olunması gerektiği aktarıldı.

KBB en son katı yorumlarına bir XT6’nın yerine biraz daha fazla para koyup, Escalade veya daha iyi denilen Mercedes-BMW-Audi üçlüsünden birinin tercih edilmesinin mantıklı olacağını ekledi. Peki Amerikalı tüketici ve otomobil dünyasında tanınan araç değerlendirme şirketi KelleyBlueBook’un yorumlarını siz nasıl bulunuyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum