Yatırım yapmaya başla!

Cadillac Performans Modelleri için V Serisi Birimine Hazırlanıyor!

Cadillac, Mercedes ve BMW usullerinde markasının üst çatısını oluşturacak yeni V biriminden bahsetti. İşte detaylar...
Cadillac Performans Modelleri için V Serisi Birimine Hazırlanıyor!

Amerikan Cadillac, araçların performans tarafını farklı bir kısımda oluşturmak için çalışmalara başlıyor. Bir süredir konu üzerinde yoğunlaşıldığını biliyorduk. Tabi ki yetkili bir ağızdan olay duyulmayınca kesin olarak konuşamıyorduk. Şimdi ise GM’nin başkan yardımcısı modellerin üzerinde yapılacak geliştirmeler için özel birimin kurulacağını onayladı.

Gelen render da Cadillac’ın XT4 üzerinde ilk olarak sistemin uygulamaya alınacağını duyurdu. XT4 V-Serisi, dış görünümde de farklı olacak!

Çizimler, markanın V performans birimini doğruluyor!

Cadillac’ın amacını daha açık bir şekilde anlatmamız gerekirse; Mercedes’in geçenlerde 25. yılı kutlanan AMG ortaklığını biliyoruz. Modellerin hızlanması ve sportifleştirilmesi, AMG’ye ait.

Bir örnekle daha gidecek olursak da BMW’yi verebiliriz. M Versiyon olarak çıkışı yapılan modeller, en iyi hızlanma ve süratler için geliştirilir.

İşte Cadillac’ın kendi bünyesinde yapmak istediği de, M ve AMG gibi modellerinin seviyesini yükseltmek ve ayrı tutmak.

Amerikalı şirketin planı sadece SUV’a yönelik değil.

Üretimde olan CTS’nin sizlere de gösterdiğimiz ve son derece güçlü olan CTS-V Sport‘u biliyoruz. Marka, bunu aslında biraz daha ayrı birimlerde, resmiyete dökmüş gibi olacak.

Cadillac modellerinin sonuna V ibaresi gelince neler değişecek? Diyelim ki CTS’nin motor hacimi standartta 3.6L V6 turbo besleme! Ruhunuz daha fazla gücü çekiyorsa 6.2L V8, performans için emrinize verilecek.

Yükseltilmiş motor haricinde daha büyük kaliperlere sahip frenler, ayarlanabilir spor süspansiyon, ebat olarak geniş jant tipleri, bazı body kit uygulamalar, spor koltuklar vb. farklılıklar olacak.

GM tarafından yayınlanan eskiz – dijital resimlerde görülen XT4 V veya V Sport’un 6 silindirli motor yerine, 2.7L 4 silindirli motoru hibrit desteği ile daha hızlı hale getirmek düşüncesi var.

Modellerin ayrılması ve faaliyete geçirilmesinin 2020 veya 2021 yılını bulacağı söylendi. Cadillac’ın V birim hakkında söyleyeceklerimiz bu kadar. Farklı bir gelişme olursa sizleri anında haberdar etmeye devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum