Yatırım yapmaya başla!

Cadillac İlk Tamamı Elektrikli Modelini Bu Şık Crossoverla Gösterdi!

GM'nin sıfırdan inşa ettiği platformda üretilecek Cadillac'ın ilk EV SUV'un dış detayları geldi!
Cadillac İlk Tamamı Elektrikli Modelini Bu Şık Crossoverla Gösterdi!

2020 Yeni XT6’nın yapısı ve donanımları hakkında bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bağlı olduğu GM’nin, plug-in hibritin mucidi olduğunu öğrendikten sonra Cadillac’ta artık tamamı elektrikli dönemine geçtiğini ilan ediyor. Şirketler ardı ardına ağırlık olarak SUV ve crossover modelleri üzerinden yaptıkları elektrikli araçlar girişimlerden bahsediyorlar. Çin’den gelen bu oluşumun en zeki örneği Byton, M-Byte ile göstermişti. Ayrıca bu model ilk “direksiyonda tablet” tipine sahipti.

Henüz ismi belirlenmeyen ama duruşu hakkında bilgiler verilen EV aracın, XT6 ile benzer ögeler üzerinden tasarlandığı gözlerden kaçmıyor. GM’nin “yeni platformunda ilk üretilecek elektrikli modeller Cadillac’tan gelecek” demesinin tesadüf olmadığını görüyoruz. Bakalım detaylarda neler varmış!

Yeni Cadillac elektrikli aracı, belirleyici duruş biçimleriyle ayırt edilebiliyor.

Modern çizgilerin haykırışları sürerken, markanın ilerideki gelenekselleşecek çizgileri de belli edilmiş oldu. Tasarımda genişletilen omuz çizgileri, EV araca kaslı bir görüntü veriyor. Temiz bir ön yüze sahip elektrikli crossoverda XT6’da olduğu gibi çizgi halinde far ve dik Led aydınlatmalara yer verilmiş.

Izgara kısmında üçgen form benimsenmiş. Havaya ihtiyaç duyulmayacağı için plastik bir malzeme ile örtülmüş. Cadillac adına ilk olacak tamamı elektrikli araç çalışmasında, cam olarak başladığını gördüğümüz tavanla birlikte büyük jantlara sahip SUV model, profil kısmında da güzel duruyor. Boyutsal tahminlerimiz ise ortalama olarak BMW iX3 ile aynı olabilir.

İlginizi Çekebilir :

 

Faraday Future FF 91 EV SUV’un Zorlu Test Süreci Başladı!

Cadillac, şirketin yeni platformuna dayalı 11 farklı modelin de yapılacağını söylemişti. Amerikalı marka gelecekteki EV araçlarının aktarma organları ve pillerinin en gelişmiş olarak insalara sunulacağı da aktarıldı.

Cadillac Başkanı Steve Carlisle; “Cadillac’ın EV’si çapraz pazarın kalbine varacak ve dünyadaki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak. Model, Cadillac’ı konumlandırırken lüksün ve yeniliğin temsilcisi olacak.” dedi. İlk tasarım anlayışını sizlerle paylaştığımız SUV modelin, sadece gelecekteki motor ve dış stil yorumlarından bahsedilmiş. Peki, Cadillac’ın ilk olacak tamamı elektrikli modeli hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum