Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Amerikalı Cadillac Çin için Dev Rallisine Başlıyor!

Dünyanın en büyük pazarı olan Çin Halk Cumhuriyeti, genel anlamda otomotivin en gözde yeri haline geldi. Buna karşı Amerikalı Cadillac'ta 2025 yılına kadar tüm yatırımlarını 2 katına çıkarmak istiyor. İşte detaylar...
Amerikalı Cadillac Çin için Dev Rallisine Başlıyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Amerikalı şirket Cadillac, büyük Çin rallisinin hazırlıklarına başlıyor. Modellerinde üst düzey havayla hareket eden şirketin, GM’nin sistemine soktuğu 21. yüzyıl özelliklerini en iyi şekilde kullanan markası demek mümkün. Otomotiv şirketlerinin akın akın gittiği ve haliyle dünyanın ne büyük pazarı olan Çin için gerekenden daha kapsamlı planlar yapılıyor.

Auto News‘in yer verdiği haberde Cadillac şirketinin 2025 yılına kadar geniş Asya pazarı için 200’den fazla bayiliğin hizmet için açılacağını bildirdi. Ağırlıklı olarak elektrikli otomobillerin aslında bir yerde geliştirilmesi Çin için yapılıyor. Fosil yakıtı ülkenin kesinlikle reddediliyor olması, yakıt hücrelerinin popülasyonunu yükseltiyor. İşte detaylar…

İşin gerçeği kim daha hızlı ve yüksek yatırımla girerse Çin’de kazanır!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2019 yılı itibariyle bu yatırımlar had safhaya getirildi ve Toyota, Nissan, Mercedes, BMW, Volvo vb. şirketler, yerel firma ortaklıklarıyla piyasadaki tutunmalarını garanti altına aldılar. Cadillac, 2025 yılına kadar 500 parekende satış noktasının Çin’e kazandırılacağını söyledi. Şu anda faaliyette olan 302 noktaya göre milyonluk ülkeye 2 kat daha fazla yatırım anlamına geliyor.

Cadillac Başkanı Steve Carlisle, otomobil üreticisinin kendisini Çin müşterileri nezdindeki Alman marjlarına “arzu edilen bir alternatif” olarak kurduğunu ve “büyümemiz olduğunu” söyledi. Çin’de, büyük ölçüde bölgedeki bayi ortaklarımız tarafından yönlendirildi.” dedi.

Cadillac, gerçekleştirmek istediği planlarını yükseliş hacmine göre karar vermiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Raporlara bakılırsa Amerikalı şirket Çin’de gözle görülür başarılar kaydetmiş. Dünyamızın segmentlerde odak noktası haline gelen SUV şekillerinde yeni XT4’e baktığımızda, markanın genç kesim için ataklar yaptığı anlaşılabiliyor. Keza Çin müşterilerinin yaş ortalaması 32.

GCM Yatırım Banner

Yıllık çift haneli büyümelerle yol alan Cadillac, 2021 yılına kadar 6 ayda bir yeni veya yeniden tasarlanmış araç üretmeyi düşünüyor. 2019 yılı ihracatında kompakt XT5 ve CT5 de Çin sınırlarına sokulmaya başlanacak.

İşin ironi kısmında değinecek olursak; Cadillac, 2017 yılında Çin’de en çok araç satan şirket oldu. Aynı yıl satış rakamlarını %17 artırmış, 205.000 adete ulaştırılmış. Kıyaslamada, 2018 yılında ABD’de Cadillac 154.700 birim satabilmiş. Rakamların 325 milyonluk Amerika pazarına karşı 1.3 milyarlık Çin pazarına göre az olması normal karşılanabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.