Yatırım yapmaya başla!

Byton, K-Byte Konsept Sedanı İnanılmaz Özelliklerle Üretime Alıyor!

BMW ve Nissan'ın üst düzey yöneticileri ile Tesla'nın en deneyimli çalışanlarıyla kurulan Byton, yeni sedan aracının özelliklerinden bahsetti!
Byton, K-Byte Konsept Sedanı İnanılmaz Özelliklerle Üretime Alıyor!

Byton, merkezi Hong Kong olan Çinli otomobil üreticisidir. İlk başta Uzak Doğu ülkesinin ismi geçtiğinde ön yargı ile yaklaşılabilir ancak kurucuları eski BMW ve Nissan yöneticileridir. O yüzden birinci öncelikleri sağlamlık ve teknoloji! Geçtiğimiz sene kurulan şirket, bu senenin başında halka açıldı. Normal olarak araçlar üzerindeki araştırma ve geliştirmelerine devam ediliyor.

Şirket ilk konseptini SUV bir model olarak göstermişti. Araç lanse edilirken de denilen “türünün en zekisi” olacağıydı. Büyük iddianın sanırım nedenlerinden birisi de Foxconn ve Tesla‘nın üst düzey personellerini bünyesine katması! Byton, aynı yapının üzerine şekillendirdiği K-Byte sedanı, 2021 yılında yollara çıkaracağının haberini aldık. Bakalım dünyaya yeni katılan Çinli firma aracının özellikleri neler olacakmış.

Byton elektrikli yeni aracını Şanghay’da özel bir etkinlikte tanıttı.

Yeni konseptin görünüm olarak geleceği temsil ettiği bir gerçek! SUV versiyon ile birçok benzer yönleri bulunuyor. Çekici bir tasarıma sahip ön görünüme sağlam kalıplar hazırlanmış.

Marka ismini taşıyan ön panjurla birleşik duran slim Led teknolojili farlar, çoğu modelden farklı duruyor. Izgara bölgesini çevreleyen Led aydınlatma olur mu pek emin değiliz.

K-Byte profilden de tok bir görünüm veriyor.

Çamurluk açıları geniş tutularak, büyük tekerlekler verilmiş. Peki ilk dikkatinizi çeken bu mu oldu? Bence çamurluklara takılı olan cihaza anlam vermeye çalıştınız.

Estetik duran cihazlar, etrafınızda veri toplamaya yarayan, otonoma yardımcı sensörler! Entegre ve geri çekilebilir sensörler, etrafındaki tüm cisimleri algılayıp aktarım yapılmasını sağlıyor.

K-Byte’nin çevresi Lidar sensörlerle denetleniyor.

LiGuards lidar sensörler araç otonom sürüşe alındığı zaman otomatik olarak geri çekiliyor. Otoban kullanımlarında ise tarama görevi için dışarı çıkarlar. 4. seviye otonomun yardımcı ekipmanları bu kadarla da bitmiyor.

Tavana yerleştirilen diğer Lidar sensörler, öne ve arkaya bakacak şekilde montelenmiş. K-Byte’nin karosere entegreli tüm sensörleri aktif olduğunda, otomobil çevrenin tam bir panoramik görüntüsünü almaktadır.

2020 yılında Auroro ile ortak 4 adet prototip yapılacağı doğrulandı.

Byton Başkanı Dr. Daniel Kirchert, “K-Byte konsepti, farklı yaşam tarzlarına uyacak şekilde farklı şekillerde ve farklı özellikler ile platformumuzu sunacağımızı gösteriyor. Eminiz ki 2021 yılında sedanı piyasaya sunmaya hazır olacağız.” dedi.

Kokpitle ilgili yayınlanan bir görsel yok ancak bu kadar teknolojik bir sedanın içerisinde de dijital ekran patlaması olacaktır. Özellikle gösterge panelinin olabildiğince büyük tutularak, aracın otonom sürüş ve birçok fonksiyonun takibinin oradan yapılacağını düşünüyoruz. Byton’un yeni aracı K-Byte ile ilgili gelişmeler geldikçe de sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum