Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bytedance, TikTok’un ABD’deki Geleceği için Farklı Çözümler Arıyor

TikTok’un geliştiricisi Bytedance’ın uygulamanın ABD operasyonlarına yönelik farklı çözümler aradığı belirtildi.
Bytedance, TikTok’un ABD’deki Geleceği için Farklı Çözümler Arıyor

Sosyal medya uygulamaları her geçen daha geniş kitlelere hitap ediyor. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve TikTok gibi servisler milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen TikTok’un son yıllarda en hızlı yükselen sosyal medya uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde TikTok’un artan kullanıcı sayısı ile rekor oranda büyümesini sürdürdüğü ortaya çıkmıştı.

Son dönemde TikTok hızlı yükselişinin yanı sıra ABD tarafından uygulanan kısıtlamalar ie gündeme geliyor. Trump hükümeti TikTok’un kullanıcı verilerini Çin hükümeti ile paylaştığını düşünüyor ve uygulamayı ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlıyor. Bu nedenle geçtiğimiz günlerde platformun ABD operasyonlarının başka bir şirkete satılması için gerekli düzenleme yapıldı.

Düzenleme sonrası 90 gün içerisinde TikTok’un ABD operasyonlarının satılması gerekiyor. Aksi takdirde uygulamanın ABD’de kullanımı yasaklanacak. ABD basınında Bytedance’ın farklı çözümler üzerinde yoğunlaştığı iddia edilmeye başladı.

Bytedance Çözüm Arayışında

Bytedance Çözüm Arayışında

Wall Street Journal ve CNBC’de yer alan haberlerde TikTok’un sahibi Bytedance’ın ABD operasyonlarının satılmaması adına girişimlerde bulunduğuna yer verildi. Şirketin TikTok’a yasak gelmesini engellemek adına Başkan Trump ile görüşmeye çalıştığı gelen bilgiler arasında.

Uzmanlar ise iki taraf arasındaki meselenin kolay bir şekilde çözüleceğini düşünmüyor. Başkan Trump 12 Kasım tarihine kadar TikTok’un ABD operasyonlarının başka bir şirkete satılması için kararname imzalamıştı. Çin hükümetinin de bu işlemin zorlaştırılmasını sağlayacak adımlar attığı belirtiliyor.

Bytedance ayrıca TikTok’u satmak yerine uygulamayı yeniden yapılandırma seçeneğini değerlendiriyor. Şirketin bunun için TikTok’un azınlık orandaki hissesini ABD’deki bir şirkete devredebileceği konuşuluyor. Ayrıca ABD’li kullanıcıların verilerinin de korunacağı belirtiliyor.

Bytedance’tan gelen taleplere ABD hükümeti tam olarak kapıyı kapatmış değil. Trump hükümetinin tüm olasılıkları değerlendirdiği ifade ediliyor. Çin hükümetinin de ihracata yönelik yeni kurallar getirerek TikTok’un satışını kısıtlayacak adımlar attığı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni gelişmelerin yaşanması sürpriz olmayacaktır. Daha önce Microsoft, Twitter, Oracle gibi dev şirketler TikTok’u satın almak adına görüşmeler yaptıklarını açıklamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum