Yatırım yapmaya başla!

Byte Kullanıcılara Para Kazandıracağı İş Ortaklarına Kapısını Açıyor

Vine’ın devamı olan paylaşım uygulaması Byte, iş ortaklıkları için harekete geçiyor.
Byte Kullanıcılara Para Kazandıracağı İş Ortaklarına Kapısını Açıyor

Sosyal medya uygulamaları dünya genelinde milyonları peşinden sürüklemeye devam ediyor. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok ve Snapchat gibi başlıca uygulamalar kullananlardan büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıllarda içerisinde çok fazla fenomen ismin çıktığı Vine uygulaması da büyük sükse yaratmıştı. Uygulama daha sonra Twitter tarafından satın alındı ve kayıplara karıştı. Vine’ın yaratıcısı Dom Hofmann ise bir süredir yeni bir paylaşım uygulaması üzerinde çalışıyordu.

Vine’ın devamı olarak nitelendirilen ve Byte adı verilen yeni paylaşım uygulaması geçtiğimiz günlerde iOS ve Android kullanıcıları için yayınlandı. Yurt dışında sunulan uygulama kısa sürede 780 bin kişi tarafından indirildi. Sosyal medya tarihinin en hızlı indirilen uygulamalarının başında TikTok geliyor.

Şu ana kadar 1.5 milyardan fazla kişi tarafından indirilen uygulama, bir hafta içerisinde 8.2 milyon kişi tarafından indirilmişti. Ancak TikTok’un yüksek kullanıcı trafiğini paraya dönüştürmekte zorlandığı gündeme gelmişti. Byte ise iş ortakları programı ise bu durumu yaşamak istemiyor .

Byte Uzun Vadeli Planını Açıkladı

Byte Uzun Vadeli Planını Açıkladı

Byte yetkilileri uzun vadede gelirlerinin önemli bir kısmını yapımcılara kazandırmayı amaçladıklarını belirtiyor. Kalan kısım ise uygulamanın operasyon ve iş yönetimi için kullanılacak. Programın davet usulü çalışacağı belirtilen açıklamada, yapımcıların katılması davetler gönderileceği belirtildi. Ancak bu programın şu an için sadece ABD’de geçerli olacağını hatırlatalım. Önümüzdeki aylarda ise başlangıç seviyesinde iş ortaklığı havuzunun kurulması amaçlanıyor.

Kurulacak havuzda reklamlar sayesinde para toplanacak. Şirket bu reklamların Takip edilenler bölümünde ve videoların önünde gösterilmeyeceğinin altını çiziyor. Aynı zamanda internette incelenen herhangi bir ürünü almaya teşvik etmek adına hedeflenmiş reklamların da olmayacağı belirtiliyor. Reklam gösterimlerinin başladığı ilk dönem gelirin tamamının yapımcılar ile paylaşılacağı ifade edildi.

Byte Yapımcılar için Oluşturuldu

Byte Yapımcılar için Oluşturuldu

Byte’ı geliştirenler, uygulamanın yapımcılar için oluşturduklarının altını çiziyor. İş ortağı havuzundan gelecek paranın ilk başlarda düşük olacağı belirtilirken, görülecek olan ilgiye göre bu miktarın artacağı söyleniyor. Şirketten yapılan açıklamada “Byte’ı yapımcılar için oluşturduk. Daha fazla sayıda yaratıcıyı daha dengeli bir şekilde karşılamanın daha sağlıklı ve daha yaratıcı bir topluluğa katkıda bulunacağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İçerik oluşturucuların ne kadar kazanacağını ise parantez sistemine dayalı bir görüntüleme sistemi belirleyecek. İçerik havuzları 120 günlük zaman dilimlerine bölünecek ve ödemeler 30 günlük zaman dilimleri ile yapılacak. ABD özelinde uygulanacak bu sistemin önümüzdeki süreçte dünya geneline yayılması bekleniyor. Byte uygulaması şu an için ülkemizdeki iOS ve Android kullanıcıları tarafından indirilemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum