Yatırım yapmaya başla!

Eski Sınıf Öğretmeni, Hindistan’ın Milyarderler Kulübüne Katıldı

Hindistan, Kerala'daki küçük bir köyden gelen ve 37 yaşında eski bir öğretmen olan son milyarderini taçlandırdı.
Eski Sınıf Öğretmeni, Hindistan’ın Milyarderler Kulübüne Katıldı

Hindistan’ın en yeni milyarderi, yaklaşık yedi yılda 6 milyar dolar değerinde bir eğitim uygulaması geliştiren eski bir sınıf öğretmeni oldu. Byju Raveendran milyarderler kulübüne, Think & Learn Pvt isimli girişiminin bu ayın başlarında 150 milyon dolarlık fon sağlamasının ardından katıldı.

Konuya aşina olan kaynaklar anlaşmanın, kurucusunun yüzde 21’inden fazlasını elinde tuttuğu şirkete 5.7 milyar dolarlık değer verdiğini söyledi. Dolayısıyla Byju Raveendran’ın serveti de milyarderler eşiğini geçti. Çiçeği burnunda milyarderin uygulamasının mevcut yatırımcıları arasında Qatar Investment Authority, Tencent ve Mark Zuckerberg’in bulunduğu ayrıca belirtildi.

Girişimcinin başarısı onu, Flipkart’ın kurucuları Binny Bansal ve Sachin Bansal gibi Hindistan’ın en genç milyarderlerinden biri haline getirdi.

Byju Raveendran Milyarder Oldu Öte yandan yeni milyarder, özellikle de mütevazı başlangıçları göz önüne alındığında başarı hikayesiyle de dikkat çekti. Nitekim bir matematik ve fizik öğretmeninin çocuğu olan Raveendran, üniversiteye gitmeden önce Güney Hindistan’da bulunan Azhikode isimli bir köyde yetişmişti. Ancak bir mühendis olarak çalıştığı zamanlarda boş zamanlarında mühendislik ve yönetim okullarına giriş sınavlarında arkadaşlarına öğretmek ve yardım etmek için kendi ustalığını keşfetti.

Raveendran’ın üstün öğretmenlik yetenekleri hızla yayıldı ve tekniklerini öğrenmeye istekli öğrencilerden ülke çapında talepler almaya başladı.

Byju Raveendran Uygulaması Milyar Dolar Değerleme Ulaştı Böylece 2011 yılında yirmili yaşlarındaki bir akranı olan Divya Gokulnath ile birlikte, Byju’nun 5 ila 16 yaş arasındaki çocuklar için The Learning App isimli online eğitim platformunu kurdu. Etkileşimli videolar, oyunlar ve testler etrafında oluşturulmuş platform, sınava hazırlıkların yanı sıra günlük derslerle öğrencilere yardımcı oluyordu. O zamandan bu yana Raveendran’ın girişimi şirketin internet sitesine göre dünyanın en değerli eğitim teknolojisi girişimi oldu.

Bangalore merkezli şirket Mart ayında karlılığa geçti. Tüm bunların yanında yeni milyarder şu anda yakın zamanda Walt Disney ile yaptığı ortaklığın ardından İngiltere ve ABD’yi hedefleyerek küresel genişlemeye odaklanmış durumda. Disney’in eğlence için yaptığı şeyi, eğitim için yapmak istediğini kaydeden milyarder, Disney Byju’yu Amerikan ve İngiliz okul müfredatına göre uyarladıklarını bildirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum