Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bybit Borsası Müşteri Güvenliği için KYC Kurallarını Uygulamaya Koyuyor

Borsa güvenlik uyumluluğunu iyileştirmeyi amaçlıyor.
Bybit Borsası Müşteri Güvenliği için KYC Kurallarını Uygulamaya Koyuyor

Kripto para ticaretinin yaygınlaşması ile beraber borsalar kullanıcı güvenliğine yönelik düzenlemelerini sürdürüyor. Dünyanın en büyük beşinci kripto türev borsası Bybit, KYC kurallarını uygulamaya koyacağını açıkladı.

Singapur merkezli şirket, tüm tüccarlar için güvenlik uyumluluğunu iyileştirmek amacıyla yeni uygulmayı müşterilerine sunacaklarını belirtiyor. Borsa adına konuşan bir yetkili, KYC uygulamasının bu ayın ortalarında başlayabileceğini belirtti.

Müşteri Güvenliği Amaçlanıyor

Müşteri Güvenliği Amaçlanıyor

Yeni kural ile 2 BTC’den fazla çekim yapmak isteyen kullanıcıların KYC doğrulaması yapması gerekecek. Bireyler, 50 BTC ve 100 BTC ile sınırlandırılmış Bitcoin çekimleri ile iki KYC doğrulama seviyesine sahip olacaklar. İşletmeler 100 BTC limitli bir KYC doğrulama seviyesine sahip olacak.

Bazı kripto meraklıları daha sonra Bybit’in yeni KYC politikalarının borsanın işlem hacimlerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyor. Bybit, son zamanlarda küresel finansal düzenleyicilerin artan incelemesine konu oldu.

Haziran ortasında, Kanada’nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto borsasının Kanada menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği iddiasıyla ilgili olarak Bybit’e karşı duruşma yapacağını duyurmuştu.

Bybit, Mart ayında, Finansal Davranış Otoritesi tarafından perakende kripto türevleri ticaretine yönelik kapsamlı bir yasağın ardından Birleşik Krallık’taki müşterilere yönelik hizmetlerini askıya almıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum