Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bybit CEO’su: Kriptolar için Küresel Piyasalarda Yaşananlar Sorun Değil

Bybit borsasının CEO’su, makro piyasalarda yaşananlar nedeniyle kripto para yatırımcılarının korkmaması gerektiğini söyledi.
Bybit CEO’su: Kriptolar için Küresel Piyasalarda Yaşananlar Sorun Değil
Yorum

Kripto paraların doğası gereği oynak olması, bazı ana akım oyuncuların ve hükümetlerin hala dijital varlıklardan çekinmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Bybit CEO’su ise devam eden makro trendlerin, kripto piyasası için bir risk olmadığını düşünüyor.

Borsanın kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, sektördeki mevcut belirsizliği ayı piyasasında doğduğu için büyük bir fırsat olarak görüyor. Token2049 etkinliğinde konuşan Zhou, kripto para piyasası ile geleneksel finansı karşılaştırdı.

Borsalarının ve endüstrinin genel olarak şu anda elverişsiz ekonomik ortamda nasıl ilerleyeceğinden bahseden Zhou, Bybit’in geleneksel borsalardan farklı şekilde tasarlandığını söyledi.

Bybit Küresel Ekonomik Risklerden Çekinmiyor

Zhou açıklamasında, “Biz boğayız. Bizim için makro trendler korkulacak bir şey değil. Yükselen enflasyon ve faiz oranları, büyük miktarlarda itibari para basımı, düşük büyüme. Bunların hepsi geleneksel finanstaki zayıflığı vurguluyor.” ifadelerini kullandı.

Ana akım finansal oyuncular, son zamanlarda kripto alım satım hizmetlerini ve ürünlerine daha fazla ilgi gösteriyor. Zhou’nun sözleri, dünya genelindeki yüksek enflasyon, merkez bankalarının faiz artırımları ve kripto paralardaki derin düşüşlerin ortasında geldi.

Bitcoin geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara kadar çıkmış ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Geçen zaman içerisinde makro ekonomik olumsuzluklardan etkilenen BTC, yüzde 70’ten fazla kayıp yaşadı. Dijital varlık yazım itibarıyla 19.250 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu