Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bybit Borsasına Brezilya’da Menkul Kıymet Kısıtlaması Getirildi

Brezilya’nın düzenleyicisi, kripto para borsası Bybit’in, menkul kıymetlere aracılık etmesini engelledi. Ayrıntılar haberde...
Bybit Borsasına Brezilya’da Menkul Kıymet Kısıtlaması Getirildi
HABER GİRİŞ

Kripto paralara yönelik ülkelerin düzenleyici kurumları tarafından yeni yasal çerçeveler belirlenmeye devam ediyor. Son olarak Brezilya’da, dijital varlıklara yönelik kısıtlayıcı bir adım atıldı. Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Singapur merkezli kripto para borsası Bybit’in menkul kıymetlere aracılık etmesini yasakladı.

CVM, ByBit tarafından Brezilyalılara web siteleri, uygulamalar veya sosyal ağların kullanımı da dahil olmak üzere doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir menkul kıymet aracılık hizmetinin halka arzının askıya alınmasını kararlaştırdı.

Düzenleyici kuruma göre ByBit, gerekli yetki olmadan menkul kıymetlere yapılan yatırımlar için Brezilya’da ikamet eden yatırımcılardan fon toplamaya çalışıyordu. Ülkede yalnızca B3 borsası yatırımcılara menkul kıymet sunabiliyor.

Para Cezası Uygulanabilir

Bybit’in yasağa derhal uyması gerektiğini kaydedilirken, bunun olmaması halinde para cezası uygulanacağı bildirildi.

Singapur merkezli kripto para borsası, Nisan ayında Brezilyalı kullanıcıların Brezilya reallerini kullanarak dijital varlık edinebileceklerini ve kazanç sağlayan ürünleri piyasaya sürmeyi ve NFT pazarını duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Borsa daha önceki dönemde yaptığı açıklamasında, mümkün olan en iyi yaklaşımı benimseyerek, Brezilya’daki kripto düzenleme çalışmalarını yakından takip ettiğini bildirmişti. Düzenleyici kurumdan gelen bu bildirime dair Bybit’ten henüz bir açıklama gelmedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.