Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Büyük Şefler Gıda’nın Halka Arzına Dair Tüm Detaylar

Borsa İstanbul’a yeni katılacak şirketlerden biri olan Büyük Şefler SPK’dan onay almayı başardı. Şirket hangi alanda faaliyet gösteriyor? İşte detaylar;
Büyük Şefler Gıda’nın Halka Arzına Dair Tüm Detaylar
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da halka arz rüzgarı devam ederken bir şirket daha katılım için kolları sıvadı. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arz için onay alan Büyük Şefler Gıda Turizm Tekstil Danışmanlık Organizasyon Eğitim San. Tic. A.Ş.  (BIG CHESFS), 100 milyon TL olan mevcut sermayesini 107 milyon TL’ye çıkararak 7 milyon TL sermaye artırımına gidecek.

Şirket ortaklarından LuxChefs Sarl, Gamze Hatice Cizreli ve Fethi Saruhan Tan’ın sahip olduğu toplam 27 milyon TL nominal değerli hisse halka arz edilecek. Talebin fazla gelmesi durumunda ise 3 milyon TL’lik payın ek satışı söz konusu olacak.

Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Fiyatı: 22,5 TL

Dağıtım Yöntemi: Eşit dağıtım yöntemi

Pay: 34.000.000 lot

GCM Yatırım Banner

Ek Pay: 3.000.000 lot

Halka Açıklık: Yüzde 42 (Ek satış dahil)

Halka Arz Büyüklüğü: 832,5 milyon TL

Fiyat İstikrarı: 30 gün

Aracı Kurum: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.

Pazar: Yıldız Pazar

Bist Kodu: BIGCH

Fonun Kullanım Yeri

Şirket halka arzdan sağlanacak fonun yüzde 50-60’ını yurt içi ve yurt dışı restoran büyümesi, yüzde 20-30’unu işletme sermayesi, yüzde 20-30’unu finansal borçların azaltılması amacıyla kullanacak.

Büyük Şefler Hakkında Bilgiler

2007 yılında Gamze Cizreli tarafından Ankara’da kurulan restoran zinciri, Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Marmaris, Bursa, Denizli, İskenderun, Eskişehir, Kayseri, Mersin gibi illerde, yurt dışında ise Almanya, Azerbaycan, Kazakistan, Kuveyt, Suudi Arabistan olmak üzere 60’ı aşkın şubede faaliyet gösteriyor.

Türkiye’nin yöresel yemeklerini modern yorumlarla hazırladığını vurgulayan Büyük Şefler, lezzetlerini dünyaya taşımayı hedefliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.