Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bursa Çimento’dan ÇED Açıklaması Gelirken Hisseleri Düşüyor

Bursa Çimento, Bursa Kestel'deki kalker ocağı projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildiğini bildirirken, hisselerindeki düşüş sürüyor.
Bursa Çimento’dan ÇED Açıklaması Gelirken Hisseleri Düşüyor

Bursa Çimento tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre yeni kalker ocağı projesi için ÇED gerekli değildir kararı verildi. Bursa Kestel’de İR 88591 işletme ruhsat numaraı 98,26 ha’lık sahanın 11,59 ha’lık kısmında yapılaması planlanan çimenko kalkeri ocağı projesi için bu karar verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulan proje tanıtım dosyası incelenerek, yapılan değerlendirme sonucunda ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir kararı verildiği bildirildi.

Açıklamanın geldiği sıralarda Yıldız Pazar’da işlem gören Bursa Çimento hisseleri (BUCIM) %1,49 oranında ekside 3,32 lirada işlem görmeye başladı.
Bursa Çimento Hisseleri %1,79 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemleri 3,36 liradan tamamladıktan sonra bu haftaya düşüşle başlangıç yaptı. Açılış dakikalarında 3,32 liraya kadar gerileyen hisseler, en düşük 3,29 lirayı kaydetti. Ardından bir miktar toparlanma kaydeden Bursa Çimento hisseleri, negatif bölgede kalmaya devam etti. Hisseler günün en yükseğini ise 3,36 lira ile kaydetti.

Bursa Çimento hisselerinin aşağı yönlü hareketlerini sürdürmesi durumunda kısa vadede 3,30 ve 3,26 lira seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek. Yukarı yönde ise 3,37 ve 3,40 lira seviyeleri destek konumunda bulunuyor.

Bursa Çimento hisselerinin farklı zaman aralıklarındaki performansı incelendiği zaman, haftalık bazda %4,32 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık bazda %4,87 değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %41,27 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum