Yatırım yapmaya başla!

Bumble Tinder’ı Çekirdek Özelliğini Kopyalamakla Suçluyor!

Popüler arkadaşlık uygulaması Tinder’ın Bumble’a dava açtığını duyalı birkaç gün olmuştu ki şimdi de Bumble’ın davasından haberdar olduk. İşte her iki tarafın da birbirini suçladığı olayın perde arkası;
Bumble Tinder’ı Çekirdek Özelliğini Kopyalamakla Suçluyor!

Ünlü arkadaşlık uygulaması Tinder’ın Bumble’a dava açmaya hazırlandığı yönündeki haberlerle kısa süre önce karşılaşmıştık. Buna göre; Tinder en dişli rakiplerinden Bumble’ın kendisine ait tasarım unsurlarını ve bazı özelliklerini kopyaladığını iddia ediyordu.

Tinder’ın sahibi Match Group’un iddialarına göre Bumble’ın kurucularından Chris Gulczynski ile Sarah Mick gizlilik ihlali yaparak şirketin tasarımlarını kötüye kullanmıştı. Bu noktada; Bumble’ın da aynı suçlamalarla gündeme gelmesi ortalığı daha da karıştırdı.

Öncelikle Bumble’ın Tinder’ın eski CEO’su Whitney Wolfe tarafından Tinder’dan ayrıldıktan kısa süre sonra kurulduğunu belirtelim.

 Tinder’ın eski CEO’su Whitney WolfeNitekim Wolfe görevinden ayrıldıktan sonra Tinder’ın sahibini kendisine cinsel tacizde bulunmak ve topluluk içinde aşağılamakla suçlamıştı. Wolfe’nin pazarlama müdüründen de şikayetçi olduğu davada Wolfe, yöneticilerin ırkçı davranışlar sergilediğini de iddia etmişti. Sonuçta; iki uygulamanın arasında uzun süredir soğuk rüzgarlar esiyor.

İşte bu noktada; Tinder’ın Bumble’a açtığı davanın yankıları devam ederken Bumble’ın da harekete geçmesi suların durulmayacağını gösterdi.

Tinder Bumble'a Bumble Tinder'a Dava AçıyorFeminist Tinder olarak da adlandırılan Bumble’ın Çarşamba günü açtığı davaya göre Match Group Bumble’ın özelliğini kopyalamak için plan yapıyor. Zira Bumble’ı diğer çöpçatanlık uygulamalarından ayıran en belirgin özelliği, uygulamada ilk mesajın kadınlardan gitmesi. Diğer bir ifadeyle; Bumble’da arkadaşlık kurmak konusunda ilk adımı kadın atabiliyor.

Match Group’u Bumble’ın bu özelliğini kopyalamakla  suçlayan uygulama, söz konusu adımın arkasında Tinder’ın Bumble karşısında kan kaybetmeyi hazmedememesi olduğunu öne sürüyor.

Bumble Tinder'ı Temel Özelliğini Kopyalamakla SuçluyorVe gelişmelere bakılacak olursa Bumble iddiasında gayet haklı görünüyor. Çünkü Bumble’ı Bumble yapan şey kadınlara öncelik verme özelliğiydi ve Tinder geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada bu özellik üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Match Group’un CEO’su Mandy Ginsberg tarafından duyurulan haber; Tinder’a gelecek güncelleme ile sohbeti kadınların başlatacağını açıklamıştı.

Uzun lafın kısası, tarafların birbirini suçlamaya doymadığı Bumble – Tinder cephesi, daha uzun süre konuşulacağa benziyor. Ancak bazıları da kurucusu aksini iddia etse de Bumble’ın nihayetinde Tinder tarafından satın alınacağını, olayların birleşmeyle nihayete ereceğini iddia ediyor. Bakalım, gelişmeler ne gösterecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum