Yatırım yapmaya başla!

Amerikan Buick Crossover Coupe Projesini Onayladı!

Buick, geçtiğimiz sene Pekin'de gösterilen Enspire süper crossover coupe modelinin imalatı için start verdiğini söyledi.
Amerikan Buick Crossover Coupe Projesini Onayladı!

2018 yılında Buick bazı finansal düzenlemeler yapıyordu ve ürün gamında neyin durup neyin durmayacağının kararını veriyordu. Zira Amerikan GM’nin altındaki markalarının satışları gözle görülür cinsten düşmüştü. Kıyım başlayarak Buick LaCrosse, Cadillac CT6, XTS, Chevrolet Cruze, Impala modellerini üretim bantlarından çekmişti.

Gelişim stratejilerini SUV ve crossover araçlara yönelten Buick, güç nezlinde dikkat çekecek, elektrikli Enspire adında konsept göstermişti. Tasarımsal olarak geleceği besleyen çizgilere sahip olan yeni modelin üretimi, markası tarafından onaylandı. İşte haberin detayları…

GM’nin Opel ve Vauxhall’ı PSA’ya satmasıyla işlerini daha rahat yapar hale geldiği söylendi.

Buick için zaman biraz sıkıntılı olsa da benzersiz şekillere sahip bir crossover coupe çıkarmasına engel değil. Konsepti öncesinden detaylı şekilde inceleyip, gerekli ön görülerimizi sizlerle paylaşmıştık. Enspire, X6 yapısını kendi örnek alan, tavan çizgileri coupe bir aracı temsil edecek karoser yapısına sahip olacak.

Model hakkında halen daha çok az şey biliniyor olsa da araç, mevcut bir modelin yerine geçmeyecek. Anladığımız kadarıyla da bir şeylerin başlangıcı kıvamında olacak.

Kompakt yapısının hakimiyetinin yoğun hissedileceği Buick modeli, bu şekline yakın çıkarsa yapısal olarak çok dinamik olur.

Buick’in kesin olarak araca onay verdiğini Carscoops‘un söylediği animasyon ve kil modelinin hazırlanmış olmasından anlıyoruz. Gösterilmeyen ancak marka tarafından söylenen tüyolar; Enspire’ın daha saf tipte, heykelsi bir tasarım dili, geniş alt ızgaraya sahip ince LED farlarla şekillendirildiği söylendi.

Buick’in dış tasarım direktörü Bob Boniface, aracın bir toplama merkezi olacağını, bundan çıkacak iyi sonuçların diğer model gamına da yansıtılacağını üstü kapalı bir şekilde söyledi.

Geçen sene araç için söylenen teknolojik yenilikleri yeniden hatırlayalım.

Çok konuşulacak bir model gibi duran Buick aracında surround skyline tipi üst düzeyde bir kokpite sahip olması bekleniyor. 5G yüksek hızlı internet bağlantısının olacağı ve Oled İnfotainment ekrana sahip olacağı aktarılmıştı.

Asıl iddia edilenlerden en heyecanlı olanı motoru. Hibrit mi yoksa tamamı elektrikli mi bilmiyor olsak da gücün 550 beygir seviyelerinde ve kalışının 4 saniye civarlarında olabileceği konuşulmuştu. Pillerin dolumu da yeni nesil fişli veya wireless kablosuz şarj olarak da yapılmasına çalışılıyor. Ayrıntılar şimdilik bu kadar. GM’nin Çin ve diğer pazarlarda başarılı olabilecek modeli için çıkacak haberlerini bekleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum