Yatırım yapmaya başla!

Bugatti CEO’su: “W16 Motoru Kullanmadan Elektrikli Bir SUV Üretilebilir”

Bugatti, dünyanın en hızlı yol otomobilinden sonra şimdi de SUV araç yapmak istiyor. İşte detaylar...
Bugatti CEO’su: “W16 Motoru Kullanmadan Elektrikli Bir SUV Üretilebilir”

Bugatti, “Patron SUV” yapımına girme kararı aldı. Otomobil üreticilerin SUV düşkünlüğü, premium markalara da sıçramış, ortaya inanılmaz lüks arazi araçları çıkartılmıştı. Porsche, Lamborghini, Bentley, Rolls Royce, Maserati dışında Ferrari ve Aston Martin’de 4×4 yüksek araç yönündeki fikirlerini söylemişti.

Bugatti yetkilileri bir süredir model çaplarını genişletmeden bahsediyorlardı. Bizim aklımızdaki proje aslında ultra lüks, hızlı bir amiral sedandı. Anlaşılan o ki Fransız şirket, tüm VW kaynaklarını kullanarak arazi taşıtına rota çizmek istiyor.

Bugatti SUV Aracının Ekonomik Olmasını İstiyor!

Bugatti SUV Aracının Ekonomik Olmasını İstiyor!Düşündürücü kısım; Bugatti açacağı yeni segmenti ne kadar sürede inşa edecek? Böyle düşündüren, normal bir hiper otomobilin Fransız şirketinde yapım ve çıkış süresi 10 yılı bulabiliyor. İşin içerisinde Bugatti gibi firma olduğu için ortaya, yukarıda saydığımız SUV sahibi şirket ürünlerinden daha fazlasının koyulması gerekiyor.

VW’nin Dieselgate süreci markanın kemer sıkmasına neden olmuştu. O yüzden SUV’a ayrılacak bütçe de önem arz ediyor. Bundan kısa bir süre önce Bugatti CEO’su, “Marka daha fazlası için hazır. W16 motor bugün markanın merkezinde yer alıyor, ancak sonsuza kadar kalmaya devam etmeyecek”demişti

Yatırımlarını otonom ve elektrikli araçlara yapan VW’ye göre hareket edilecekse, yeni Bugatti 4×4 modeli için W16 dışında farklı bir ünite çalışması olacağının işareti. Yatırım maliyeti inanılmaz çok olan dört turbolu dev motor yerine hazırda olan bir hibrit desteğinin mantıklı olacağı düşünülüyor!

Son olarak Bugatti, Bentayga ve Cullinan odaklı lüks ve hızlı bir SUV yapmayı düşünüyor. Burada önemli olan Fransız markanın ek araba projesi için sahibinden para koparabilmesi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum