Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bugatti En Son Divo’da Kullandığı 8.0L W16 Motoru Sonlandırılıyor!

Bugatti, şu anda en büyük hacimli motoru kullanan tek firma. Veyron'dan beri değiştirilmeyen ve sürekli geliştirilen W16 hakkında üzücü haberler var!
Bugatti En Son Divo’da Kullandığı 8.0L W16 Motoru Sonlandırılıyor!
HABER GİRİŞ

W16‘nın kendi gibi mazisi de büyük. 1998’de VW ile şahlanma dönemine geçen Bugatti, Veyron‘u ortaya çıkartmıştı. O dönemlerde süper spor otomobiller genellikle V12 ve V10 motorlarla anılıyordu. Atmosferiğin doğal sesleri gerçekten bir şeye değişilmezdi. Bugatti, her ne kadar sahibini zarara uğratsa da kalite ve teknolojisinden taviz vermiyordu. Fransız marka işlerinin devamın da Veyron’un Süper Sport varyatını gösterilmiş ve 431 km/h maksimum süratlere çıkılmıştı.

W16, yine 8.0L ile 2016 Chiron’a devredilerek gelenek bozulmamıştı. Tüm dünya otomobillerinin emin olduğu bir şey, Bugatti motorunun bir eşinin daha olmayacağı. O yüzden Divo’dan sonra 16 silindir efsanesi müzeye kaldırılabilir.

Bugatti Gelecek Modelinde Elektrik Motoru Kullanabilir

Bugatti Bundan Sonra Gelecek Modelinde Elektrik Motoru Kullanabilir8.0L W16‘nın etkileyici bir mühendislik eseri olduğunu kimse inkar etmiyor. Marka CEO’su Stephan Winkelmann, “Bugatti ünitesi inanılmaz bir motor ve bizim için gerçek bir çoşkudur. W16’yı hayatta tutmak için elimizden gelenin daha da iyisini yapacağız. Yalnız, geliştirmeye devam etmek istesekte, ileri teknoloji bizi bir yerde farklı kulvarlara itecek.” şeklinde konuştu.

Winkelmann’ın demek istediği 1500 beygirlik kaplanın ileriki dönemlerde daha fazla güç takviyesi ve hız ihtiyacına karşı, hibrite geçişin olabileceğinden söz etti. Bugatti böyle bir değişime geçme kararı alırsa araca piller yerleştirilecek. Yerleştirilen bu piller lde araca ekstra ağırlık yapacak.

İlginizi Çekebilir :

Bugatti'nin Amerika Siparişi için Yaptığı Chiron "Zoro Maskesi" Taktı!
Bugatti’nin Amerika için Yaptığı Chiron “Zoro Maskesi” Taktı!

Markanın işi ise sizi lüks içinde en yüksek hıza çıkarmak olduğundan motor hacmi aşağıya çekilip, silindir sayısında azalma yaşanacaktır. Hibrit motora biraz daha ağırlık verilerek turbo sayısının da azaltılabileceği konuşuluyor.

GCM Yatırım Banner

Yine de bunlar olsa bile yeni Bugatti, bir Chiron’dan daha az heyecanlı olmayacak. Sizce Bugatti W16’yı bitirmeli mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.