Yatırım yapmaya başla!

Belçika’da Ahırda Kilitli Bulunan 3 Klasik Bugatti Satılıyor!

August Thomassen adındaki heykeltıraş, Ettore Bugatti'ye olan yoğun hayranlığı ona 3 adet klasik model aldırtmış. Ama uzun yıllar öylece bırakılmış...
Belçika’da Ahırda Kilitli Bulunan 3 Klasik Bugatti Satılıyor!

1 kişiye ait olan rüya otomobil koleksiyonundan sonra karşımıza eşine az rastlanacak bir garaj daha çıkıyor. August Thomassen‘e ait Bugatti otomobiller, çok uzun yıllardır öylece bırakılmış. Belirli nedenlerden dolayı otomobiller satılmadığı gibi bazıları da gerçekten unutulup gidiyor. Tesadüfen bulunan bu otomobillerin bazen değeri günümüz şartlarında istediğiniz pahalılıkta bir araçtan birkaç tane alabilecek kadar uçuk paralar edebiliyor.

Thomassen’nin arabaları 3 adet klasik Bugatti! İyi kötü markası ve yılından dolayı çok pahalı olacağını bilebilirsiniz. Dönemine göre yani bundan 69 sene öncesine doğru geri gitsek de Bugatti her zaman değerli bir marka olmuştur. Hep birlikte bu eşsiz otomobillerin durumu ve ne kadara satılacakmış onlara bakalım.

Sahibi araçlarını 1950 ile 1960 yılları arasında almış.

Hollanda’nın De Telegraaf gazetesinde yer alan bu haberde, değeri yüz binlerce dolar eden Bugatti serisinin sahibi bir heykeltıraşmış. Bahsedilen kişinin kızı, babasının Bugatti tasarım ve mühendisliğine hayran olduğunu söylemiş. Neticede zaten Tip Serisi modellerden 3 tane almak, hayranlık derecesini gösteriyor.

Bugatti’ler özel olarak muhafaza edilmiş.

Özel bakım ve muhafaza değince bir mühendisin koleksiyonu için inşa ettiği, iklim kontrollü garajı aklımıza geldi. Bahsettiğimiz komplekse buradan bakabilirsiniz. Heykeltraş ilk olarak 1929 model Tip 40 serisi almış. Bu model serisi de ilk olarak 1926 yılında gösterilmiş. Kişinin Ettore Bugatti hayranlığı onu 1.5L motorlu ve sadece 830 adet inşa edilen Tip 40 almaya itmiş.

Diğer model 1932 model bir Tip 49!

Açılabilir tavan yapısına sahip Tip 49’lar 1930 ile 1934 yılları arasında üretilmiş. Bununda dünyada sadece 470 adet örneği bulunuyor. 49, bir yanda da bu serinin sonuydu. Düz 8 silindirle geliştirilen motoru, 3.3L hacme sahip.

Son Bugatti otomobili 1937 model bir Tip 57 Cabrio.

Otomobil tutkunu biri, gördüğümüz bu otomobilin ne kadar eşsiz bir parça olduğunu bilir. Tip 101’in halefi olarak çıkartılan Tip 57 Cabrio, tasarım açısından markayı tarifsiz bir noktaya getirmiş. Yoğun bir çalışma saatleriyle ortaya çıkartılan bu üstü açık klasik, 1934-1940 yılları arasında 710 adet üretilmiş. Motor tipi de 3.3L DOHC 8 silindir.

Yanılmıyorsak August Thomassen, şu anda Fransa Ulusal Otomobil Müzesi’nde sergilenen Ettore Bugatti’nin heykelini yapmış.

Thomassen’in kızı koleksiyoncuların sık sık teklif verdiğini ancak 95 yaşındaki babasının bunu kabul etmediğini söyledi. Hatta mali durumu çok kötü olmasına rağmen yine de satmaya yanaşmamış. 3 arabasını da belki de alacaklıları bulmasın diye Belçika’da bir ahıra kilitlemiş. Varisleri de artık araba kullanamayan heykeltıraşın Bugatti’lerinin satılması gerektiğine karar vermiş.

Bugatti’ler, 8 Şubatta Paris’teki Retromobile 2019 etkinliğinde müzayedeye çıkartılacak. En pahalısının 1937 Tip 57 Cabrio olacağını ve 690.000 dolara satılacağı söylendi. Diğer modellerle birlikte toplam satışın 2 milyon doları da aşabileceği aktarıldı. Sizde büyüklerinize bir sorun; belki ahıra kapattıkları bunun gibi klasik otomobilleri vardır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum