Yatırım yapmaya başla!

Bugatti: “Ferrari Gibi Olmayacağız”

Bugatti, araç yapımları hakkında çok özel ayrıntılardan söz ederken, ultra zenginlerin istediği tek seferlik modellere "olmayacak" dedi.
Bugatti: “Ferrari Gibi Olmayacağız”

Dünyada sadece sizde olacak! Hayali bile pahalı değil mi? O kadar çok paranız var ki premium hız araçlarının tepe noktası olan Bugatti’ye gidiyorsunuz ve kendi tarzınızı yansıtacak “tek bir model” için ricada bulunuyorsunuz. İşte bu projeler Fransız şirket tarafından kabul edilmiyor.

Uygulamayı Ferrari ve Lamborghini gibi markalarda gördük. Bazıları firma bünyesinde kalıp, müzelik olurken bazıları da alan zengin kişinin garajını süslüyor. Bugatti, kişisel istek araçları için teklifleri daha farklı şekilde kullanacağını açıkladı. Detaylar şöyle;

Bugatti’de alacağınız bir otomobil üzerinde kişiselleştirme yapabiliyorsunuz.

Bu çok farklı bir durum. 500 adet üretimle sınırlı Chiron‘u mavi-siyah veya beyaz-siyah gibi renk kombinlerinde isteyebilirsiniz. Onun dışında kırmızı bir Chiron’un tampon detaylarını farklı bir tonda da isteyebilirsiniz. Hatta koltuk dikiş şekli ve rengini de siz seçebilirsiniz.

Bugatti, “Ferrari değiliz” şeklinde sözlerine başlayarak kimseye tek üretim modeli yok dedi. Şaşkınlık veren kısım ise markanın dünyada tek olacak ve 19 milyon dolar gibi hiper bir fiyat verilen La Voiture Noire‘nin bir kişiye satıldığı ve o kişiye özel olduğu söylenmişti.

Öyleyse Bugatti bunun doğru olmadığını söylüyor. Christian Ronaldo’nun aldığı iddia edilmişti ve sonradan yıldız futbolcunun menejeri bu satışın gerçekleşmediğini sözlü olarak basına sunmuştu.

Bugatti bir sonraki projelerinin nasıl olması gerektiğini en önemli müşterileri ile görüşecek.

Size ait olmasa bile sizin fikirlerinizle üretilmiş bir otomobil düşüncesi bile harikadan öte. Pierre Rommelfanger, çağdaş koçluğun olacağını söylerken, ekibinin bir sonraki projede aracın nasıl olacağı hakkında en önemli müşterilerinden fikirler alacaklarını dile getirdi.

Bugatti’nin tasarım başkanı Achim Anscheidt, “Bir tasarımcı olarak, müşteri isteklerine evet diyebilirim. Genel bir şirket yapısı olarak, Bugatti’nin bu işi yapması için zor bir şey olabileceğini düşünüyorum. Sadece bir prototip arabasını bir araya getirmek ve sonra insanlara vermek çok sorumsuzca olurdu. Böylece bu egzotik ve gösterişli geliyor ama aslında, gerçekte söylenenden daha kolay.” dedi.

Rommelfanger, tek seferlik modellere karşı arzın hiç bir zaman bitmeyeceğini söyledi. sadece 40 müşterisinin sahip olacağı Divo’yu bile alabilmek için birisinin siparişten vazgeçmesi gerektiğini aktardı.

2018 yılında ilan edilen ve ön kaporaların toplandığı Divo için ilk teslimat tarihi 2020 yılı olarak belirlendi. La Voiture Noire’nin ise 2021 yılında hazır olacağı, Centodieci’nin ise 2022’ye kadar üretime girmeyeceği bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum