Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’nin Yapılacak Denilen SUV Model Söylentilerine CEO’dan Cevap!

Bugatti CEO'su Stephan Winkelmann, "Bugatti SUV üretiyor" başlığını cevaplıyor.
Bugatti’nin Yapılacak Denilen SUV Model Söylentilerine CEO’dan Cevap!

Belirli aralıklarla Fransız hipercar üreticisinin yüksek karoserli SUV aracının çıkacağı yönelik haberleri sizlerle paylaşmıştık. Özel serilerle yoluna devam eden Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann söylentilere cevap verdi. 110. yılını kutlayan markadan herkes Bentley Bentayga veya Porsche Cayenne gibi bir arazi taşıtı bekliyor. Bununda en hızlı olacağından kimsenin şüphesi yok.

Ancak klasman çerçevesinde bakacak olunursa da İtalyan Lamborghini, Urus ile 4×4 yüksek araç sınıfının hız temsilcisi olmuştu. En son Tech Design’ın Instagram adresinde gösterilen Bugatti SUV çizimleri, günümüz marka çizgilerinde ilerleyişin temsili resmini çıkarmıştı. Bakalım Bugatti patronu konu hakkında ne demiş.

Stephan Winkelmann, “planlarımızın arasında henüz 4×4 SUV araç yok.” dedi.

Bazı zamanlarda çoğu yönetici niyetlerini her zaman belli etmezler. Yani bu zamana kadar kesinlikle üretimi olmayacak denilen otomobil modellerinin yeniden bantlardan indirilişine şahit olmuştuk. Winkelmann, Bugatti’nin o alana hiç bir zaman ilgisinin olmadığını vurguladı. İsterse öyle bir aracı Ferrari’nin yapabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz senenin son zamanlarında çıkan yeni bir model dedikodularına da Bugatti CEO’su cevap verdi.

2018 Aralık ayında Hao Hu tarafından yayınlanan, Divo’dan daha üstün bir hiper otomobil çizimlerine rastlamıştık. Diğer boyutsa ise birileri Fransız markanın aslında bir arazi taşıtı proje alt yapısını kurduğunu söylemişti. Sanırız bunların hepsi asılsız çıktı.

Hennessey gibi üst düzey otomobil üreticileri Chiron’un geldiği hız rakamlarını egale etmek için uğraşıyordu. Tek mesele Divo versiyonu çıkan en hızlı otomobil Chiron’un gerçekte ne kadarlık bir limiti zorladığıydı!

Konu hakkında hep sessiz ve gizemli hareketler sergileyen Bugatti, önceliklerinin aşırı yüksek süratler değil, dünyanın en hızlı otomobilinde en iyi konforu yaşatmak gibi gayeleri olduğunu aktarmışlardı.

Sonuç olarak Bugatti şimdilik bir SUV yapmayacak. Tabi pazar daha fazla zorlamazsa. 500 adetle sınırlandırılan Chiron’un 500. örneği ise 2021 yılında tesisten çıkış yapacak. Haricinde sonradan sadece 40 adet sınırlı Divo’nun da gelecek yıl müşteri teslimatlarına başlanacak. Yine de bizler Fransız hipercar üreticisinin en azından 2021 yılından sonra en hızlı arazi taşıtını çıkartacağını düşünüyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum