Yatırım yapmaya başla!

Bugatti Dozu Artırdı ve Chiron’un Farklı Versiyonları Üzerinde Çalışmalar Yapacak!

Hipercar aracıyla hız sınırlarına doymayan Bugatti, Chiron'un yoldaki en dengeli versiyonlarından söz etti.
Bugatti Dozu Artırdı ve Chiron’un Farklı Versiyonları Üzerinde Çalışmalar Yapacak!

Bugatti’nin son 2 haftadır yaptıklarına halen daha aklımız ermiyor dersek yeridir. Fransız, kendini piyasada her şeyi yapabilen ama ispatlamaya ihtiyaç duymayan bir marka olarak lanse etmiştir. Çok hızlıyım ama bunu size yeri geldiğinde göstereceğim açıklamaları arkasında Koenigsegg ve Hennessey bu konuda geç kalmaması için uyarmıştı.

Bugatti yakın bir zamanda “acayip” bir Chiron’u Ehra-Lessien Pisti’ne çıkarmış ve 480 km hız duvarını kırarak, 490.48 km/h sürate çıkmayı başarmıştı. Bu bir rekor olsa da Fransız marka buna aldırış etmedi ve aynı rakamlarda pistte ikinci turunu atmadı. Şimdi de şirket CEO’su 2 versiyon üzerinde daha çalıştıklarını açıkladı. İşte detaylar;

Chiron’un rekor aracı türevinde bir Super Sport 300+ gösterilmişti.

Renkler ve parça dizaynları açısından benzer bir düzen üzerinden gidilen Super Sport 300+’ın sınırlı yapısı, her zaman olduğu gibi Bugatti’ye yakışır şekilde olmuştu. Artık gövde gösterisine başladığını ve yolların hız makinalarını ben yaparım diye bağıran Fransız marka, biraz daha hızlanıyor.

Stephan Winkelmann’ın “Performans, azami hızdan çok daha önemlidir” demesinin altında çok fena şeylerin yattığını düşünüyoruz. 8.0L W16’nın 1.500 beygirlik şekline dokunulmadan karoser üzerindeki aerodinamik farklıklarla 490 km’ye getirilen Chiron ile nereye kadar ilerlenebilir?

Chiron’a güç verilirken bir yandan mükemmel bir denge üzerinde getirileceği söylendi.

Chiron’un içerisinde standart bir otomobilin 4 katı gücünde bir canavar yatıyor. Yapılması gereken hız sınırlarını kırmış bir aracın dengelerini en iyi şekilde ayarlamak. Winkelmann da tam olarak Chiron’u dünyadaki en iyi güç/ağırlık seviyesine getirileceğini aktardı.

Yukarı da belirttiğimiz gibi 1.600 beygiri geçen bir güç rakamı görmeyeceğiz. Yalnızca araç tarihindeki en iyi güç ağırlık oranı yakalanmış olacak. Bunların dışında önceki haberlerimiz de Bugatti’nin daha günlük kullanımlara uygun araba yapacağından söz etmiştik. Patronun sözlerinden o da çıkartılmış ve 4 kişilik ultra seviyede olacak bir modelin üretim emrini verebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum