Yatırım yapmaya başla!

Bugatti Chiron’un Beklenen Yakıt Tüketimi Değerleri Açıklandı!

Bugatti'nin son silahı olan ve dünyanın en hızlı arabası olarak görülen Chiron'un, merak konusu olan yakıt tüketim değerleri açıklandı. İşte detaylar...
Bugatti Chiron’un Beklenen Yakıt Tüketimi Değerleri Açıklandı!

Süper spor araba tarihinin şu anda görmüş olduğu en hızlı otomobil olan Chiron‘un yakıt değerleri açıklandı. Bazen gittiği hızdan bile daha çok merak edilen yakıt tüketimi, insanları ikiye bölecek değerler çıkartıyor. Otomotivin şu andaki tek derdi, olabildiğince araçların yakıt yönünden tasarruf etmesi ve buna bağlantılı olarak düşük hacim motorlar üretmesidir. Bahsettiğimiz bu spor otomobilde tabi ki hiç biri yok!

Söz konusu olan hız makinasına, hiç çekinmeden devasa motor ünitesi ve güç yerleştirilmiş. İşte tam olarak merak edilen bunların karşılığında Bugatti sizden ne alıyor! Tüyo vermemiz gerekirse; arabaya göre o kadar da uçuk rakamlar vermiyor.

1.500 beygir güce sahip Chiron 8.0L motoruyla şehir içi yakıt tüketimi 35.2 litre olarak ölçülmüş.

Maksimum olarak 420 km/h çıkabilen Chiron’un, uzun yol değeri olarak 100 km’de 15,2 litre sarfiyatı olmuş.

Herkesin sahip olamayacağı Chiron, ortalama olarak 100 km’de 22,5 litre yakıt yakmış.

Biraz geriye dönüp Veyron tarafına gittiğimizde çıkan değerlerin oldukça yakın olduğunu görüyoruz. Çıkartacağımız ikinci sonuç ise Bugatti mühendisleri ilerleyen teknolojiye göre Chiron’un ünitesini şekillendirmiş. Şu anda rakamlar sizlere korkunç gelse de bu spor arabanın normal 2.0L araçlara göre her konuda 4. kat daha fazla olduğunu söylemek isteriz. Kia Stinger‘ın 2.0L motorunu ele alırsak; ortalama olarak 10 ile 12 litre arasında değerler çıkartacaktır. Kıyaslamayı buradan daha iyi anlayabiliriz.

Chiron’un, belirlenen tüketim rakamları tabi ki biraz sakin kullanımlarda böyle oluyor. Diyelim ki maksimum sürat değerlerine geldiniz, işte o zaman ekranda göreceğiniz rakam yaklaşık olarak 60 litreye çıkacaktır. Korkutucu tarafı olarak bu kısmını alabiliriz! Resmi olarak ölçüm rakamları verilen Chiron’nu, satın alan kişilerin takılacağını pek zannetmiyorum. En başında zaten 2.5 milyon $‘ı geçen bir fiyatla karşı karşıya kalıyorlar. Peki bu paraları verebilen biri sizce 15,2/22,5/35,2 gibi çıkan yakıt değerleri yüzünden, yanındaki arkadaşına dert yanabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum