Yatırım yapmaya başla!

Bugatti Chiron Super Sport 300+ Longtail’in Üretim Versiyonu Olarak Geldi!

Bugatti'nin 490 km/h ile rekor kıran Longtail'in üretim versiyonu olan Super Sport 300+ tanıtıldı.
Bugatti Chiron Super Sport 300+ Longtail’in Üretim Versiyonu Olarak Geldi!

Bugatti, serilerinin en hızlı Super Sport çalışmasının sonuncusu nu getirdi. 1 haftadır kendinden söz ettiren Bugatti, bugüne kadar ki mütevazi tutumundan biraz uzaklaştı. Beklenmedik anda gelen Chiron Longtail 490 km/h’ye çıkarak hız sınırlarını yeniden belirlemişti. Dallara ile şasisi 25 cm uzatılan prototipin bir üretim versiyonu olacak denilmişti.

İşte o beklenen model Chiron Super Sport 300+ olarak geldi. Longtail çizgilerini taşıyan yeni özel seri, tabi ki o kadar hızlı olmayacak. Beygir konusunda eksilen bir kısım olmasa da Bugatti güvenliğe önem veriyor. Gerçi serbest bıraksa bile öyle bir hızın kişisel olarak yapılabilmesi, sanırız imkansız…

Chiron Longtail’in aynısı yapılmış.

Geçen hafta 482 km hız barajını resmen delip geçen Longtail’in üretim versiyonu olan Super Sport 300+, rekor aracına uyduruldu. Bir taraftan da parçalar ve kullanım şekillerine bakıldığında Veyron Super Sport‘u andıran birçok kısım görüyoruz.

Üretime hazır en hızlı sürüm, prototipten ayrılmamış. Cildindeki karbon fiber yapısı aynı. Parlak karbonun göz alıcı olması dışında, Veyron Super Sport gibi at nalı ızgaranın üzerinden başlatılan kalın turuncu çizgiler, en arkaya kadar götürülmüş.

Chiron Longtail’in kısalan versiyonu Super Sport 300+’ın arka bölümüne bakıyoruz.

Bagaj kısmı standart Chiron’dan biraz daha uzun. O yüzden farklı olacak bir decklid düşünülmüş. Tampon ve difüzör şekilleri benzer bırakılarak, egzoz çıkışlarının pozisyonları, Centodieci’den gelen dikey dörtlü olarak verilmiş. En hızlı prototip ile üretim modeli arasındaki benzer kısım, siyah büyük jantları.

Chiron Super Sport 300+, normal koltuk ve elektronik ekipmana sahip olacak.

Normal bir koltuk diyoruz zira Longtail Chiron’un son süratine rahat çıkabilmesi için koltuk ve bazı aksamlar sökülmüştü. Super Sport’ta bir yolcu koltuğu mevcut. Birde prototipdeki kafes etrafınızı sarmayacak.

Chiron normal sürüş yüksekliğine getirilirken motor modifiyesiyle güç, 1600 ps’e çıkartılmış.

8.0L W16, artı 100 beygirle geliyor. 2.5 saniyede hızlanan standart bir Chiron’dan ne kadar hızlı kalkış yapabilir bilmiyoruz. TopGear, Chiron Super Sport 300+’ın elektronik bir hız sınırlayıcısı ile geleceğini söyledi.

Fransız rekorcu bunun kaç olduğunu söylemedi. Kimi kaynağa göre son sürat rakımı 430 ile 450 km arasında olacağı. Araca hak kazanan kişiler aracını VW’nin Ehra Lessien pistinde, rekorcu prototipin lastiğinin değdiği yerde test edebilecek.

Model oldukça sağlam bir yapı üzerinde kurulu. Üzerinde oynanan 8.0L W16’nın dört turbolu halinin hangi zamana kadar, kaç modelde daha kullanılacağını merak ediyoruz.

Bugatti Chiron’un en hızlı yol üretim tipinden dünyada sadece 30 adet olacak. Artı cebinizde de 3.9 milyon dolar bulundurmanız gerekiyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum