Yatırım yapmaya başla!

Bugatti 2 Yıl Geçmesine Rağmen Neden Hala Chiron’u Test Ediyor?

Bugatti'nin Nürburgring Pisti'ne getirdiği iki adet Chiron herkesin dikkatini çekmiş. 2 yıl sonra acaba Fransız şirket neden test etme ihtiyacı duyuyor?
Bugatti 2 Yıl Geçmesine Rağmen Neden Hala Chiron’u Test Ediyor?

Bugatti, yer kürenin en hızlı taşıtı olarak lanse ettiği Chiron‘u 2016 yılında bizlerle buluşturmuştu. Mühendislerin 10 yıllık bir çalışma ürünü olan 1500 beygirlik canavar, her şeyi hesap edilerek üretime alınmıştı. Sınırlı imalatla ele alınan Chiron’dan dünyada sadece 500 adet olacaktı. Şu anda 100 adeti tamamlanmış durumda.

Dikkatimi çeken bazı görüntülerde bu hızlı hiper spor aracın halen daha test edildiğini farkettik. Peki neden? Yıllar önce araştırma ve geliştirmesi bitmiş olması gerekiyordu!

Bugatti Kronik Bir Problemi Çözmeye Çalışıyor Olabilir!

Aklımıza ilk gelen, Bugatti’nin Chiron üzerinde yaptığı bir hata ve bu hatanın sonradan çıkmış olması. İlk üretim zamanlarında fark edilmeyen bir şeyin sonradan ortaya çıkmasıyla Chiron, yeniden test aşamalarına sokulmuş olabilir.

Mesela süspansiyon sistemindeki yanlış bir parça, yüksek hızlarda arka kısmın kayma açısının değişmesi vb. gibi onlarcası sayılabilir. Belki de testler bu yüzden yapılmıyor!

Bugatti 500 Adet İçerisinden Dahada Özel Bir Versiyonun Testini Yapıyor Olabilir!

Bugatti 500 Adet İçerisinden de Daha Özel Bir Versiyonun Testini Yapıyor OlabilirŞubat ayında kırmızı siyah renk kombinlerinde farklı bir Chiron‘un çıkacağı ve normalinden daha güçlü olacağı söylenmişti. Ancak sadece rejim yapmış bir Chiron karşımıza çıkmıştı.

Koenigsegg Agera RS’in 457 km/h’ye çıkabilmesi, Bugatti cephesinde bir harekete yol açmış da olabilir. Şirket aslında diğer rakiplerinin yaptığı süratlerin üzerinde değerler sunabileceğini söylemişti. Şirket tek engel olarak +450 km’nin üzerinde sağlıklı gidebilecek bir lastik teknolojisinin olmadığını bildirmişti.

Gerçi Michelin, Hennessey Venom’u 482 km/h’de götürebilecek lastik üzerinde çalışıyordu!

Olabilecek farklı senaryolarımız bunlar. Bugatti ya farklı özel bir serinin testini yapıyor ya da kronik bir sorunu düzeltme aşamasında. İki adet Chiron’u Nürburgring’e getirmesi de gerçekten dünyanın fazlasıyla ilgilisi çekti!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum