Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Bugatti, Chiron’un 200. Örneğini “110 Ans Bugatti” ile Kutluyor!

Fransız hipercar araç üreticisi Bugatti, 200. Chiron'u tesisinden çıkardı.

Bugatti bugünlerde büyük bir mutluluğun kutlamasını yapıyor. Kainatın en hızlı kara taşıtına sahip olmanın gururunu taşıması bir yana, Bugatti’nin var oluşundan beri en üst kalitedeki araç üretimleri ile anılması da sevinçlerine katkıda bulunuyor. Herkesin bildiği gibi Chiron adı altında 500 adetik özel üretim yapılacaktı. Hipercar şirketi, vidasına kadar elle sıkılan bir işleyişte ilerledikleri için tek bir modeli bitirmek uzun zaman alıyor.

Fransa’nın medarı iftiharı olan Bugatti, 200. Chiron‘u ulusal bayrak rengiyle gösterdi. 2 yıl önce başlatılan imalat süresinde gelinebilen nokta burası. Bunu kutlamaya dönüştüren firma da özel bir vücut hattına sahip bir 100 Ans Bugatti/Chiron üretti.

100 And Bugatti, 500 Chiron içerisinde de özel üretime tabi tutuluyor.

Fransa bayrağı renklerinde boyanan Chiron’un ayrıcalıklı sayılabilecek detaylarından Sky View cam tavanı söyleyebiliriz. 110 Ans Bugatti adında çıkardığı versiyon, 20 kişisinin garajını gitme şerefinde bulunacak.

CEO Stephan Winkelmann. “Bu 200. Chiron’un fabrikadan çıktığını gördüğünüzde verdiği gururu sizler hissedemezsiniz. Ayrıca, bu model şirket tarihimizin kutlamalarını işaretler ve Fransız mirasımızı hatırlatır.” dedi.

Senelik belirli bir üretim yapabilen şirketin, hedefleri tutturması 10 aydan aşağı sürmez. Chiron’un ilk üretim yılında 70 adet üretilebilmiş. Sonraki sene bu rakam 76’ya çıkmış. Bulunduğumuz senede ise 80 adetini daha yapmak istiyor. Gelen bilgilere bakılırsa da 500 adetten sadece 100 tanesi kalmış.

Chiron’un ‘normal’ modelden Sport ve Sport 110 Ans’a kadar olan tüm versiyonları, aynı turbo şarjlı, 8.0 litrelik W16 motordan faydalanan tüm Chiron versiyonları, 1.500 PS ve 1.600 Nm tork getiriyor. Divo da aynı güç ünitesini kullanıyor ancak Chiron’dan biraz daha hafif. Bu da Divo’nun daha hızlı olduğu anlamına geliyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle