Yatırım yapmaya başla!

Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann Chiron’un Hız Konusu Hakkında Konuştu!

Lamborghini ve Audi Sport'un CEO'luğundan Bugatti'nin başına getirilen Stephan Winkelmann, Chiron için şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.
Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann Chiron’un Hız Konusu Hakkında Konuştu!

Fransa’da Ettora Bugatti‘nin kurduğu ve neredeyse hiç üretim yapmadığı sırada VW’nin satın almasıyla canlandırılan firmanın son yıllardaki en büyük bombası Chiron’du. Haliyle de çıkışı ile beraber hedef tahtası haline gelmişti. Bir takım özel ve hiper araç üretici firmaların da Chiron üzerinden pirim yapma şansı doğmuştu.

Yüksek performansın yetkili adresi Koenigsegg, 1994 yılından beri gelen 24 senelik tüm tecrübesini tek noktada yani Agera RS‘de toplayarak ortamda El Nino etkisi yaratmıştı. Bugatti madem beni geçebilen bir makine üretildi diyerek 0-400-0 denemesinde kendini göstermek istedi. Ve yine İsveçli markanın gerisinde kalmıştı. Bu kadar yaşanan hüsrandan sonra Fransız cephesinde hiç bir kıpırdanma olmamıştı. CEO Winkelmann yeni verdiği röportajda bu konuların üzerine değindi.

500 adet üretimi yapılacak olan Chiron’un hali hazırda 320 birimi bitirildi.

Stephan Winkelmann, “Tabağımda çok şey var. Hız testi benim önceliğim değil. Yapacak çok işim var.” açıklamasında bulundu. Yöneltilen diğer bir soru da Chiron’un gerçekte ne kadar hızlı gidebildiğiydi. CEO’da “Aracımızın ne kadar hızlı gidebileceğini bile bilmiyorum.” şeklinde yanıtladı.

Buradan çıkartılacak farklı sonuçlar olabilir. Bunlardan biri Winkelmann, Chiron’u gerçekten geçilemeyecek bir pozisyona hazırlıyor ya da gerçekten bu konuyla ilgilenmiyor.

Bir komple teorisine göre Chiron, Agera RS kadar bahsedilen top speed rakamlarına çıkamadığı!

Bugatti yöneticisi bu röportajda dikkatleri başka yere çekerek ilgilisiz görünüp sonunda son nokta için de hazırlık yapıyor olabilir. Oldukça derin olan mesele de uzun yıllardır en hızlı otomobilin kendisinde olması ve sonrasında bunu egale eden bir firmanın çıkması bence gurur meselesine dönüşmüş olabilir.

Lamborghini ve Audi Spor’un eski CEO‘su Winkelmann, 2018 Ocak ayı itibariyle Bugatti başkanlığına getirilmişti. Bir Bentley Bentayga ve tamamen yeni kasasıyla tanıtılan Continental GT‘nin üretim sürecinin başında bulunmuş bir kişi olarak bence Winkelmann’ın ortalığı sallayacak planları olabilir!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum