Yatırım yapmaya başla!

Bugatti CEO’su Markanın İkinci Ürünü için Yeşil Işık Yaktı!

Bugatti CEO'su markanın ikinci ürünü için sessizliğini bozdu. İşte detaylar!
Bugatti CEO’su Markanın İkinci Ürünü için Yeşil Işık Yaktı!

Bugatti gerçekten yeni bir arabaya mı hazırlanıyor? Fransız marka CEO’su Stephan Winkelmann, yeni aracın hangi klasmanda olacağını söylemedi. Ancak hazır olduklarını aktardı. Bugatti’nin bir dönem sürekli SUV araç üreteceği söylentileri dolaşıyordu ve buna dair bir açıklama yapılmak zorunda kalınmıştı. Dünyanın seri üretim en hızlı arabasını yapma gururunu Veyron ile sahip olmuştu ve halen daha devam ediyor.

Super Sport versiyonla biraz daha taçlandırılan Veyron, halefi olan Chiron’a yerini bırakmıştı. İkili arasında değişmeyen kısım ise 8.0L W16 motor. Tabi güç içeriği 1.500 beygire çıktığını saymazsak. Bugatti’nin işte bu hipercar sevdasından sonra ikinci bir sınıf olacak modelin gizemi sürüyor!

Çıkan bir söylentide yine Fransız şirketin elektrikli yapıda bir SUV üretilebileceği vardı.

CEO Stephan Winkelmann, “Chiron, Chiron Sport ve Divo ile birlikte oturabilecekleri yeni bir aracı yapmak istiyoruz. Marka ikinci araba için hazır, ama karar vermedim.” dedi. CEO, tek ürününde hareket ettiği teknolojik seviyelerinin ikinci bir ürün için de olağanüstü olacağını iddia ediyor.

Bugatti’nin önünde iki seçenek olduğunu düşünüyoruz. Birincisi ve daha çok olacağını düşündüğümüz SUV model. İkincisi ise elektrikle beslenen bir dört kapılı sedan. 4×4 yüksek sürüşlü araç klasmanında bitmeyen hız yarışına dahil olduğunu düşünürsek; Urus & Cayenne kapışmasının zevkli olmayacağını söylememiz mümkün.

İkinci üründe W16 ile mi çalışılacak orası belli değil. Yine bizim yorumumuz, motor hacmi düşürülüp, gereken güç takviyesinin elektrik motorundan alınacağı yönünde. Sedan kısmının ultra lüks yapıda olması zaten kaçınılmaz.

Şimdi Winkelmann’ın önceki dediklerine bir kez daha kulak verelim.

Yukarıda Bugatti’nin iki seçenekli araç değerlendirmesini aldık. Geçtiğimiz senelerde CEO, “SUV model markanın tarihine bir saygısızlık olur” demişti. Kesin olarak şimdi SUV’un olmayacağı söylenebilir. O zaman seçenekler arasında Rolls Royce, Bentley gibi premium amiral sınıfını zorlayacak bir Bugatti modeli kalıyor!

Autocar‘a verdiği röportajın bir kısmında Winkelmann, “Chiron’un altında olacak, ancak diğer tüm modellerin üstünde olacak.” demesiyle en azından üretimini neyin üzerine yapacağını biliyoruz.

Bugatti, 500 adet üretim sınırlamasıyla gelen Chiron’un 150 ünitesini üretti. Model 5 yıl daha üretimde kalacak. Zira kalan 350 adetin tam olarak bitmesi o tarihlere denk geliyor. Konuşmalarından anladığımız kadarı ile hiper otomobil şirketi bir sonraki dönemde tek kapılı yapıyı dinlendirip, farklı bir alan için yelken açıyor olabilir.

Şu var ki Bugatti “La Voiture Noire” gibi dünyada tek olacak farklı otomobiller yapabilir. Bunu da Stephan Winkelmann’ın “sırada birçok müşteri var” demesinden çözüyoruz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum